Błąd „System Windows wykrył problemy z dyskiem twardym” - jak naprawić

 1. Przegląd problemów
 2. Możliwe przyczyny błędu
 3. Jak naprawić błąd
 4. Rozwiązanie 1: komenda sfc / scannow
 5. Rozwiązanie 2: komenda chkdsk
 6. Rozwiązanie 3: wyszukaj uszkodzone sektory
 7. Rozwiązanie 4: centrum serwisowe
 8. Jak wyłączyć komunikaty o błędach
 9. Kopia zapasowa w przypadku błędu

W tym artykule opisano przyczyny i rozwiązania błędu „System Windows wykrył problemy z dyskiem twardym”. Jeśli zobaczysz to ostrzeżenie, oznacza to, że występują problemy podczas działania dysku twardego. System może być uszkodzony lub nie uruchomić się przy następnym uruchomieniu. W rezultacie istnieje możliwość utraty danych, takich jak zdjęcia, filmy, muzyka, ważne dokumenty i wiele innych. W tym artykule opisano przyczyny i rozwiązania błędu „System Windows wykrył problemy z dyskiem twardym”Zawartość:

 1. Sprawdź problem.
 2. Możliwe przyczyny błędu.
 3. Jak naprawić błąd:
 • Jak wyłączyć komunikaty o błędach.
 • Kopia zapasowa w przypadku błędu.
 • Przegląd problemów

  Taki problem może wynikać z dowolnego użytkownika. W wyskakującym oknie z takim błędem zostaniesz poproszony o utworzenie kopii zapasowej, aby zapobiec utracie informacji.

  W wyskakującym oknie z takim błędem zostaniesz poproszony o utworzenie kopii zapasowej, aby zapobiec utracie informacji

  Wynika to z faktu, że podczas działania dysku mogą pojawić się problemy lub inne poważne błędy uszkadzające system operacyjny, spowalniające lub nawet zatrzymujące jego działanie. Jest to bardzo denerwujące, ponieważ może pojawić się co 5-10 minut. W większości przypadków taki komunikat jest oznaką nieprawidłowego działania dysku twardego, awarii systemu, utraty pliku systemowego itp. Nie zaleca się go ignorować, a najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie przyczyny zdarzenia.

  Możliwe przyczyny błędu

  Istnieje wiele przyczyn tego błędu.

  Zwykle występuje, gdy dysk twardy ulega awarii, ale może być również spowodowany błędem rejestru, niewystarczającą ilością pamięci, nadmiernym uruchomieniem lub nadmierną instalacją programów, wirusem, złośliwym oprogramowaniem i wieloma innymi przyczynami. Możesz go rozwiązać, próbując przywrócić system, usunąć niepotrzebne pliki systemowe lub zaktualizować je.

  Możliwe przyczyny awarii dysku twardego:

  • Błąd mechaniczny lub logiczny . Jest bardzo prawdopodobne, że jest to spowodowane uszkodzeniem systemu plików, uszkodzonymi sektorami lub problemem mechanicznym. Dysk twardy jest odpowiedzialny za przechowywanie danych, a jego awaria doprowadzi do utraty danych.

  • Wirus . Gdy komputer zainfekuje wirusa, przestanie działać tak jak poprzednio, nawet jeśli oprogramowanie antywirusowe go usunęło. Antywirus nie naprawia uszkodzeń spowodowanych przez wirusa, ale usuwa go. W takich przypadkach komunikat jest związany z uszkodzeniem danych przez wirusa.

  • Uszkodzenie plików systemowych . Ich uszkodzenie może spowodować, niepełne odinstalowanie programu, usunięcie ważnych informacji systemowych, nieprawidłowe zamknięcie komputera itp. Uszkodzony plik z kolei doprowadzi do braku danych wymaganych do prawidłowego działania systemu.

  • Czynnik ludzki . Wielu użytkowników próbujących poprawić wydajność komputera może powodować problemy z systemem. Na przykład zmiana ustawień rejestru lub lokalizacja i właściwości plików systemowych. Ponieważ są słabo zaznajomieni z komponentami systemu, przestrzegają nieprawidłowych instrukcji lub wykonują nieprawidłowe operacje. Niektóre z nich mogą uszkodzić system lub sprzęt.

  Jak naprawić błąd

  Trudno jest określić przyczynę komunikatu o błędzie. Nie oznacza to, że dysk twardy jest uszkodzony lub problem z systemem. Poniżej przedstawiono kilka rozwiązań, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

  Rozwiązanie 1: komenda sfc / scannow

  Użyj standardowych narzędzi korekcji błędów wbudowanych w system operacyjny. Narzędzia te mogą pomóc rozwiązać wiele poważnych problemów. Standardowe narzędzie „Sprawdź pliki systemowe” sprawdzi i naprawi błąd ich integralności. Aby go uruchomić, otwórz menu Start i wpisz cmd w polu wyszukiwania. Następnie, klikając prawym przyciskiem myszy, wybierz „Uruchom jako administrator” .

  Następnie, klikając prawym przyciskiem myszy, wybierz „Uruchom jako administrator”

  Szczegółowe informacje na temat uruchamiania wiersza poleceń można znaleźć w filmie.

  W wierszu polecenia wpisz sfc / scannow i naciśnij klawisz Enter .

  Proces szybko pokaże wynik. To polecenie sprawdza pliki systemowe i zastępuje uszkodzoną kopię zapasową. Nie zamykaj okna, dopóki skanowanie nie zostanie zakończone.

  Rozwiązanie 2: komenda chkdsk

  Jeśli pierwsza metoda nie działa, możesz sprawdzić za pomocą komendy chkdsk . W wierszu poleceń wpisz go za pomocą litery dysku, którą chcesz sprawdzić. Jeśli chcesz przetestować domyślną partycję, nic więcej nie musi być napisane.

  Wpisz „chkdsk” i naciśnij „Enter” .

  Jeśli chcesz wykonać pełne skanowanie dysku twardego z automatyczną korektą błędów plików systemowych i uszkodzonych sektorów, musisz dodać parametr / F do komendy chkdsk .

  Sprawdzenie dysku, na którym jest zainstalowany system operacyjny, może być trudne, system zaproponuje sprawdzenie go przy następnym ponownym uruchomieniu, dla którego należy wprowadzić potwierdzenie „Y” .

  Po sprawdzeniu problem powinien zniknąć. Przed próbą uruchomienia tego polecenia zaleca się wykonanie kopii zapasowej danych. Ponieważ korekcja błędów może usunąć niektóre dane.

  Rozwiązanie 3: wyszukaj uszkodzone sektory

  Sprawdź uszkodzone sektory. Dzięki temu programowi pomoże Victoria lub HDD Regenerator. Ten ostatni ma nawet funkcję fizycznego odzyskiwania uszkodzonych sektorów. Jest to realizowane poprzez „namagnesowanie” złych sekcji. Więcej informacji na temat pracy tych programów, zobacz nasz kanał:


  Jeśli dysk ma dużą pojemność, proces skanowania może zająć trochę czasu. Po zakończeniu zostanie wyświetlony raport o uszkodzonych sektorach.

  Podczas procesu naprawy dane przechowywane w uszkodzonych sektorach mogą zostać usunięte zalecane jest tworzenie kopii zapasowej zanim się zacznie.

  Rozwiązanie 4: centrum serwisowe

  Skontaktuj się z centrum serwisowym naprawy dysków. Do naprawy potrzebny jest specjalny sprzęt i części zamienne, których zwykli użytkownicy nie mają. Niektóre płyty mogą nie być możliwe do odzyskania.

  Jak wyłączyć komunikaty o błędach

  Błąd pojawia się, gdy system uzna, że ​​dysk jest uszkodzony i przypomina o utworzeniu kopii zapasowej danych. Ale są przypadki, gdy wszystko jest w porządku, a system operacyjny wyświetla błąd. Jest to bardzo denerwujące podczas pracy przy komputerze, ale istnieje możliwość ich wyłączenia.

  Aby to zrobić, naciśnij kombinację klawiszy Win + R iw oknie Uruchom piszemy polecenie gpedit.msc (niedostępne w wersji Windows Home).

  W oknie, które zostanie otwarte, poszukaj folderu „Disk Diagnostics” / „Disk Diagnostics. Dostosuj niestandardowy tekst alertu »

  Dostosuj niestandardowy tekst alertu »

  Następnie wybierz „Wyłączone” i „Zastosuj”

  Następnie wybierz „Wyłączone” i „Zastosuj”

  Spowoduje to wyłączenie powiadomień, ale nie naprawi problemu z dyskiem. Dlatego zanim to zrobisz, upewnij się, że dysk twardy nie jest przyczyną problemu.

  Kopia zapasowa w przypadku błędu

  Jak już wspomniano, problemy z dyskiem mogą spowodować utratę ważnych danych. Dlatego zaleca się wykonanie kopii zapasowej, gdy wystąpi taki błąd. Kopiując go na inny dysk lub nośnik.

  Można to zrobić za pomocą standardowych narzędzi systemu Windows, więcej szczegółów w klipach wideo:


  Szybkość klonowania zależy głównie od prędkości dysku, wybranego trybu i ilości danych.

  Jak odzyskać pliki z „zepsutej” płyty możesz w filmie naszego kanału


  Ультразвуковая сварка
  Износостойкость конструкционных материалов и деталей машин
  Точечная и роликовая электросварка легированных сталей и сплавов
  Справочная книга сварщика
  Технология электрической сварки плавлением
  Сварочные материалы
  Сварка взрывом в металлургии