Зварювальні матеріали






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Зварювальні матеріали

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 74 75 76 77 78 79 80... 227 228 229
 

Основними нормативними документами, що класифікують і регламен­тують застосування порошкових дротів на території України, є: ГОСТ 26271-84 "Дріт порошковий для дугового зварювання вуглецевих і низьколегованих сталей" та ГОСТ 26101-84 "Дріт порошковий наплав­ний", які в значній мірі застарілі й не відповідають сучасним вимогам.
Конструкція порошкових дротів класифікується ГОСТ на три типи: Т - трубчастий стиковий, Н - трубчастий з напуском, Д - двошаровий (див. рис. 3.3). За способом захисту ГОСТ поділяє порошкові дроти на чотири типи: Ф - зварювання та наплавлення під шаром флюсу, Г - у захисних газах, 3 - самозахисний, У - універсальний (під шаром флюсу, у захисних газах і без додаткового захисту).
Приклад умовного позначення порошкового наплавного дроту марки Пп-Нп-30ХГ2СМ, трубчастого стикового, самозахисного, діаметром 2,6 мм: Пп-Нп-30Х5Г2СМ-Т-С-2,6 ГОСТ 26101-84.
Такий принцип класифікації досить зручний і дозволяє за умовною позначкою дроту приблизно оцінювати склад наплавленого металу, однак не визначає його технологічні характеристики й не наводить характери­стики міцності та пластичності наплавленого металу. Для порівняння в довідковому додатку наведена класифікація порошкових дротів відповід­но до європейського стандарту EN, американського AWS та німецького DIN для різних класів матеріалу.
Європейська та міжнародна класифікація поділяють порошкові дроти за складом наповнювача на три типи: рутилові (R - повільно застигаючий шлак, Р - швидко застигаючий шлак), основні (В), металонаповнені (М) [10]. Крім того, порошкові дроти класифікують за механічними властиво­стями та хімічним складом наплавленого металу, просторовими поло­женнями при зварюванні, складом захисного середовища, вмістом дифу­зійного водню в наплавленому металі.
Металургійні особливості взаємодії наповнювача та захисної атмо­сфери з рідким металом при зварюванні порошковим дротом повністю 76
rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 74 75 76 77 78 79 80... 227 228 229

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Новые материалы
Твердые сплавы
Цементация стали
Зварювальні матеріали
Контактная сварка
Термическая обработка в машиностроении: Справочник
Металлургия черных металлов

rss
Карта