Зварювальні матеріали






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Зварювальні матеріали

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 31 32 33 34 35 36 37... 227 228 229
 

ної ванни манганом, використання високоосновних та фторидних шлаків, оптимізація систем легування та ін. Однак треба відзначити, що при зва­рюванні дуже важко зменшити концентрацію сірки в наплавленому мета­лі, а фосфору - практично неможливо. У зв'язку з цим найбільш дійсним методом є використання зварювальних матеріалів з мінімальним вмістом цих елементів.
Як було відзначено раніш, ГОСТ 9467-75 класифікує електроди за­лежно від вмісту шкідливих домішок на три групи якості. Однак, як пока­зав виробничий досвід, розподілення електродів за вмістом сірки та фос­фору в наплавленому металі у вузьких межах (до 0,005 % між групами якості) складно і технічно не регулюється. Це пов'язано з тим, що компо­ненти шихти (особливо руди та мінерали) постачаються, як правило, зі вмістом у них сірки та фосфору ближче до верхньої межі, регламентова­ної стандартом. Тому розподілення електродів за групами якості залежно від вмісту сірки та фосфору в наплавленому металі згідно з ГОСТ 9467-75 виключено і в останній час не використовується [5].
Якість шихтових матеріалів, особливо вимоги до обмеження вмісту сірки та фосфору, повинні відповідати нормативно-технічній документа­ції на сировину та підлягати жорсткому вхідному контролю.
На якість наплавленого металу та зварювально-технологічні власти­вості електродів суттєво впливають умови зберігання. У зв'язку з цим пе­ревага надається вакуумному пакуванню. Крім того, для відновлення яко­сті покриття необхідно здійснювати прожарювання електродів безпосеред­ньо перед зварюванням. Повторне прожарювання електродів є обов'язковою технологічною операцією. Режим прожарювання залежить від виду покриття. Останнє взагалі є вирішальним чинником при виборі електродів. У зв'язку з цим необхідно більш детально розглянути харак­теристики основних видів електродних покриттів.
Електроди з кислим покриттям (А). Шлакову основу утворюють оксиди заліза та мангану (гематит, манганова руда), а також різноманітні силікати (польовий шпат, граніт та ін.). Газовий захист забезпечують ор-
33
rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 31 32 33 34 35 36 37... 227 228 229

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Новые материалы
Твердые сплавы
Цементация стали
Зварювальні матеріали
Контактная сварка
Термическая обработка в машиностроении: Справочник
Металлургия черных металлов

rss
Карта