Зварювальні матеріали






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Зварювальні матеріали

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 17 18 19 20 21 22 23... 227 228 229
 

Найбільш розповсюджені марки сталей розбито залежно від їх струк­турного стану на наступні основні класи: перлітні (вуглецеві та низьколеговані);
феритні, мартенситно-феритні та мартенситні (високохромисті); аустенітні та ферито-аустенітні (хромонікелеві).
Кожен клас, в свою чергу, поділено на групи, які об'єднують сталі з відносно близькими властивостями, службовими характеристиками та зварюваністю.
Високохромисті сталі (другий структурний клас) мають однофазну мартенситну та феритну структуру або проміжну двофазну ферито-мартенситну структуру залежно від вмісту в них вуглецю та хрому.
Хромонікелеві сталі (третій структурний клас) мають переважно ау­стенітну структуру, яка зберігається при швидкому охолодженні з висо­ких температур. При зварюванні хромонікелевих сталей потрібно забез­печувати вміст феритної фази в зварних швах не менше 2.. .3 %. В іншому випадку не забезпечується стійкість проти утворення гарячих тріщин.
Всі елементи, які входять до складу високолегованих сталей, розподі­лено на дві основні групи: аустенітоутворюючі (С, ЇМ", М, Мп, Си, Со та ін.) та феритоутворюючі (Сг, Бі, Мо, V, М>, Ті, \У, А1 та ін). Залежно від співвідношення в металі шва аустеніто- та феритоутворюючих елементів може створюватись однофазна структура (аустенітна, феритна, мартенсит-на) або двофазна (аустенітно-феритна, аустенітно-мартенситна, мартен-ситно-феритна та ін.).
Для приблизної оцінки вмісту фериту в зварних швах та наплавленому металі використовують діаграму, запропоновану Шефлером (рис. 2.1), й емпіричні формули еквівалентних значень хрому (Сгекв) і нікелю (МеКв):
Сг = % Сг + % Бі • 1,5 + % М> • 0,5 + % Мо + % V • 0,8 + % Ті • 4,0;
Мекв = % М + % С • 30 + % Мп • 0,5.
За розрахованими значеннями еквівалентів хрому та нікелю визнача­ють за діаграмою Шефлера структурний стан наплавленого металу та ме­талу зварного шва. Точність визначення феритної фази складає ±4 %.
19
rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 17 18 19 20 21 22 23... 227 228 229

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Новые материалы
Твердые сплавы
Цементация стали
Зварювальні матеріали
Контактная сварка
Термическая обработка в машиностроении: Справочник
Металлургия черных металлов

rss
Карта