Зварювальні матеріали






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Зварювальні матеріали

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 107 108 109 110 111 112 113... 227 228 229
 

Склад і властивості найбільш поширених плавлених флюсів представ­лені в табл. 25Д, а керамічних флюсів - у табл. 26Д.
4.6. Флюси для зварювання середньо- та високолегованих сталей
Особливістю зварювання середньо- та високолегованих сталей є більш високий ступінь легування металу, що викликає його більшу чут­ливість до вмісту неметалевих включень і водню. Тому небезпека утво­рення тріщин вища, ніж при зварюванні низьколегованих сталей. У про­цесі зварювання таких сталей складніше забезпечити рівноміцність мета­лу шва з основним металом, тому що внаслідок небезпеки утворення кри­сталізаційних тріщин вміст вуглецю у шві жорстко обмежується. У зв'язку з цим потрібне введення в шов із зварювальним дротом додатко­вої кількості легуючих елементів і зниження їхнього окиснення в процесі зварювання. Низька окисна здатність флюсу необхідна також і для забез­печення легкого відокремлювання шлаку від швів, що містять ванадій, ніобій або хром. Мінімальне окиснення металу шва та легка відокремлю-ваність шлакової кірки забезпечуються застосуванням флюсів із зниже­ними окисними властивостями.
Для зварювання та наплавлення середньо- та високолегованих сталей рекомендуються малоактивні й навіть пасивні флюси.
Здебільшого малоактивні та пасивні флюси мають складний хімічний і мінералогічний склад, що пов'язано з необхідністю забезпечення задовіль­них зварювально-технологічних і металургійних характеристик.
У ряді випадків для зварювання сталей цього класу може використо­вуватися високолегований аустенітний дріт, що забезпечує утворення аустенітної або аустенітно-мартенситної структури металу шва. Висока розчинність азоту та водню в аустеніті обумовлює достатню стійкість зварних з'єднань проти окрихчування. Міцність аустенітних й аустенітно-мартенситних швів поступається міцності основного металу, однак висо­кий запас пластичності забезпечує добру працездатність конструкції.
109
rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 107 108 109 110 111 112 113... 227 228 229

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Новые материалы
Твердые сплавы
Цементация стали
Зварювальні матеріали
Контактная сварка
Термическая обработка в машиностроении: Справочник
Металлургия черных металлов

rss
Карта