Зварювальні матеріали






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Зварювальні матеріали

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 97 98 99 100 101 102 103... 227 228 229
 

пель, які мають найбільш високу температуру. Узагальнена реакція між шлаком та рідким металом при зварюванні має наступний вигляд: (Ме/О^шл+ЯМе'] ^ ЯМе'0)шл + х[Ме"].
У результаті даної реакції в наплавленому металі зі збільшенням тем­ператури зростає концентрація [Ме"]. По мірі зменшення температури процеси в більшості випадків починають відбуватися в протилежному напрямку. Однак швидкість цих процесів в низькотемпературній зоні знач­но нижча швидкості прямих процесів. Цим, в основному, пояснюється той факт, що кількість речовини, що прореагувала при прямому процесі, більша, ніж при зворотному. Таким чином відбувається легування або розкиснення металу шва.
Зростання температури сприятливо впливає на рафінування наплав­леного металу, а також його дифузійне розкиснення. Повнота протікання реакцій залежить від часу проходження реакцій. Чим довше метал знахо­диться у рідкому стані, тим більше реакції наближуються до стану рівно­ваги. Крім того, швидкість реакції взаємодії між флюсом та наплавленим металом пропорційна до відносної хімічної активності флюсу та зворотно пропорційна початковій концентрації відновлюваного елемента в металі шва.
У зв'язку з цим необхідно розглянути вплив режимів зварювання на інтенсивність взаємодії між шлаком та рідким металом. Численні дослі­дження показують, що зміна величини струму, його питома щільність, полярність, швидкість зварювання незначною мірою впливають на інтен­сивність взаємодії. Найбільший вплив має зміна напруги на дузі. Зі збіль­шенням напруги подовжується дуга, збільшуються розміри високотемпе­ратурної зони та створюються найбільш сприятливі умови для взаємодії.
Теоретично розрахувати реакції взаємодії між шлаком та металом неможливо, оскільки завжди відсутні повні дані. Для практичних цілей використовують емпіричні рівняння, які складені з урахуванням експери­ментальних даних. Наприклад, приріст кремнію та мангану в металі шва,
99
rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 97 98 99 100 101 102 103... 227 228 229

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Новые материалы
Твердые сплавы
Цементация стали
Зварювальні матеріали
Контактная сварка
Термическая обработка в машиностроении: Справочник
Металлургия черных металлов

rss
Карта