Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 91 92 93 94 95 96 97... 545 546 547
 

На периферії плями розміщується матеріал, який містить у собі порівняно крупні зерна. Формування такого матеріалу пов'язане з наявністю значної частини непроплавлених (твердих, оплавлених із поверхні і рідких із твердим ядром) і вторинно затверділих (повністю або з поверхні при рідкому або газоподібному ядрі) частинок.

Тверді і повністю вторинно затверділі частинки можуть потрапляти в матеріал внаслідок слабкого самовільного закріплення, а також вторинного захоплювання при падінні на незакріп-лену тверду частинку рідкої краплі. Частинки, які мають розплавлене ядро або оболонку, зчеплюються з основою внаслідок рідкої фази.

При ударі частинки із вторинно затверділою оболонкою об поверхню основи затверділа зовнішня оболонка руйнується і рідкий метал розтікається, внаслідок чого і відбувається зчеплення.

При неповному проплавленні частинка до моменту співудару з основою складається з розплавленої рідкої оболонки і твердого ядра. Залежно від ступеня проплавлення рідка оболонка буває суцільною або несуцільною, а її товщина може становити 0,1 — 0,9 радіуса частинки.

При ударі таких частинок об поверхню основи теплової і кінетичної енергії, яку вони мають, недостатньо для їх повної деформації. Зчеплення частинок із поверхнею в цьому випадку відбувається внаслідок розплавленої оболонки. При ударі рідка оболонка може відокремлюватися — стікати з твердого ядра.

Численні експерименти переконують у тому, що участь у формуванні матеріалу не повністю проплавлених частинок, а також частинок із вторинно затверділою зовнішньою оболонкою, є типовим явищем при напиленні тугоплавких оксидів і металів.

Збільшення частки таких частинок відносно повністю проплавлених приводить до утворення структури з крупними порами. Порожнини, які утворюються між окремими частинками, можуть досягати характерних розмірів — 30—50 мкм. Матеріал, який формується, має зернисто-лускату структуру.

При переміщенні плями напилення і осі потоку в структурі матеріалу ближче до центру скорочується кількість крупних слабо закріплених елементів і зменшується характерний розмір пор.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 91 92 93 94 95 96 97... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта