Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 79 80 81 82 83 84 85... 545 546 547
 

найпростіший випадок удару, при якому динамічний тиск розраховується за формулою

Рд = Рр.ч ™1 ■ ;,(3-37)

Якщо вважати, що висота частинки на її осі під час удару рівномірно зменшується від с!ч до /гч зі швидкістю руху частинки до удару н'ч, то тривалість дії динамічного тиску на всі частинки становитиме і = (сІч - пч)/мч, тобто буде визначатися часом, необхідним для змикання фронту кристалізації з вільною поверхнею частинки.

Тривалість дії динамічного тиску буде зменшуватися в міру віддалення від осі внаслідок того, що спочатку форма краплі була близькою до сферичної.

Стійкість радіального розтікання матеріалу краплі при ударі може порушуватися. Першою причиною нього можуть бути низькі швидкості н'ч, коли частинки матеріалу деформуються слабо і майже не розтікаються при попаданні на поверхню твердого тіла. Внаслідок цього контактні процеси взаємодії матеріалів частинки і основи порушуються. Деформації розплавленої частинки, яка рухається з малою швидкістю, перешкоджає сила поверхневого натягу, під дією якої частинка набуває сферичної форми і зберігає її, а також отримує визначену жорсткість. Чим менший діаметр частинок, тим більше зусилля необхідно прикласти для їх деформації. Якщо припустити, що вся кінетична енергія руху частинки витрачається на збільшення її поверхні при зміні форми із сферичної у плоский диск, вираз для мінімальної швидкості мч тіп, за якої ще можлива деформація частинки при ударі об плоску поверхню, матиме вигляд

мчтіп * 2Л/а«А,-3)/(Рч^І),(3.38)

де а — поверхневий натяг матеріалу розплавленої частинки; рч —- густина матеріалу частинки; ііч — діаметр частинки до удару; /гч — висота застиглої частинки або висота умовного циліндра, на який перетворилась частинка після розтікання і кристалізації.

Виходячи з експериментальних даних про деформацію частинок (//.,/й,) при напиленні, можна оцінити мінімальну швидкість частинок ж, ,„-,„. Так, у випадку створення покриття металевими частинками діаметром с!ч = 10"4 м при а и 1 Дж/м2 і рч = = 104 кг/м3 маємо м'чшіп = 5—8 м/с, а для оксидів із сІч = 0,5 ■ 10'4 м і а » 0,7 Дж/м2 при рч = 4 • 103 кг/м3 — вч тіп =9—15 м/с.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 79 80 81 82 83 84 85... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта