Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 70 71 72 73 74 75 76... 545 546 547
 

Параметр складності плавлення О відображає співвідношення кількості тепла, необхідного для розплавлення одиниці об'єму частинки (/пл), до часу перебування частинки в зоні нагрівання (тривалості нагрівання, мірою якого служить густина матеріалу частинки, яка є визначальною для її інертності відносно обті-кального газового струменя).

Важливе значення має різниця в температурах поверхні та центру частинки, яка виникає в процесі її нагрівання, і яка залежить від теплопровідності частинок напилюваного матеріалу та газового середовища (критерій Ві, табл. 3.2). Високий перепад температури по перерізу частинки веде до небезпеки перегрівання поверхні з розвитком процесів випаровування та розкладання її матеріалу. При взаємодії частинок із поверхнею напилення важливу роль відіграє показник акумуляції теплоти частинкою, а також її здатності передачі тепла при контактуванні частинки з поверхнею. Коефіцієнт акумуляції визначають з виразу

де сч, рч, Хч — теплоємність, густина і теплопровідність матеріалу частинки.

Найбільші значення Ь забезпечують високу температуру при контактуванні частинок з поверхнею і відповідно більш сприятливі умови для протікання топохімічної реакції.

Разом із повним проплавленням частинок на всю глибину у формуванні покриття беруть участь частинки, які перебувають у твердорідкому стані.

Неповне розплавлення найбільш характерне для плакованих чи конгломерованих композиційних порошкових частинок. Наприклад, у композиційному порошку \VC-Ni чи ВТЧ-АІ розплавляється легкоплавкий компонент (№, А1). Поверхневе оплавлення характерне також для крупних порошкових частинок з малими значеннями теплопровідності.

Ефективність нагрівання при Ві 1 варто підвищувати за допомогою збільшення часу перебування частинок порошку в зоні нагрівання (т =та інтенсифікації теплообміну. Інтенсифікувати теплообмін можна збільшенням температури плазми і підвищенням коефіцієнта її тепловіддачі (наприклад, введенням у плазму добавок водню). У випадку Ві 1 основним фактором підвищення ефективності є збільшення часу перебування частинок у плазмі.

Істотний вплив на теплообмін при газотермічному напиленні мають процеси випаровування, які можуть виникати на поверхні

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 70 71 72 73 74 75 76... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта