Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 62 63 64 65 66 67 68... 545 546 547
 

тепла завдяки руху рідини чи газу. Променистий теплообмін (передача тепла випромінюванням) — процес передачі тепла від одного тіла іншому, який проходить у три стадії: перетворення частини внутрішньої енергії одного з тіл в енергію електромагнітних хвиль, поширення електромагнітних хвиль у просторі і поглинання енергії випромінювання іншим тілом.

У реальних процесах теплообміну зазвичай спостерігаються два або всі три види передачі тепла, що діють одночасно.

Так, теплообмін між частинкою матеріалу і струменем високотемпературного газу відбувається одночасно за допомогою теплопровідності і конвекції. У нагріванні каналу сопла плазмового розпилювача стовпом дуги беруть участь одночасно всі три види теплопередачі.

Сукупність будь-яких двох або всіх трьох видів переносу теплоти називають складним теплообміном. Комплексне вивчення закономірностей складного теплообміну викликає досить великі труднощі. Це допомагає подолати теорія подібності, застосування якої дає можливість якісно оцінювати особливості теплообміну у високотемпературному газовому струмені.

У теорії подібності розмірні фізичні величини поєднують у безрозмірні комплекси, причому так, що число комплексів стає менше, ніж число величин, з яких складені ці комплекси. Отримані безрозмірні комплекси розглядають як нові змінні, що відображають вплив не тільки окремих факторів, а й їх сукупності. Це дає можливість легше визначати фізичні зв'язки в процесі, який досліджується. Такі безрозмірні комплекси називаються числами (критеріями) подібності, які номінують іменами вчених, що зробили великий внесок у розвиток гідродинаміки і теплопередачі.

Для опису процесів теплопередачі і прискорення частинок у високотемпературному потоці використовують такі критерії.

Число Рейнольдса (Гіе) визначає характер руху газу. Для заданого випадку обтікання газом тіла, що нагрівається, рух газу залишається ламінарним, доки число Рейнольдса менше за визначену величину. Перехід режиму руху газу в турбулентний характеризується збільшеним значенням числа Рейнольдса. У проміжку між цими значеннями чисел Рейнольдса режим перехідний — від ламінарного до турбулентного, тобто за своїм характером нестійкий.

Число Маха характеризує, як вже згадувалося вище, відношення кінетичної енергії потоку газу до його ентальпії. Воно може змінюватися від нуля до нескінченності. Якщо М 1, то по-

5 - - 7-833

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 62 63 64 65 66 67 68... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта