Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 532 533 534 535 536 537 538... 545 546 547
 

б

Рис. 9.15. Схема розподілу концентрації дифузанту, що генерується середовищем в атомарному стані (а) і утворюється внаслідок обмінної реакції з основою (б):

/— насичене середовище; 2— адсорбований шар; З — насичений метал; С,, С:, С, — концентрації дифузанту в насиченій фазі, в адсорбованому шарі і на поверхні поділу; йс і 5, — товщини концентраційного примежового і адсорбованого шарів

конструкційний метал утворюють кілька сполук, то в окремих ділянках виділяються сполуки різного складу. При певній їх концентрації ґратки твердих розчинів перебудовуються в ґратки цих сполук. При цьому вже в кінетичний період межа сполука—твердий розчин пересувається шляхом утворення на окремих ділянках пересиченого твердого розчину, тобто вона пересувається усереднено. Після утворення щільного шару сполуки відбувається масоперенесення до основного металу крізь шар сполуки.

У випадку обмеженої розчинності системи елемент покриття—основа досягнення концентрації насичення призводить до перебудови кристалічної ґратки твердого розчину.

У практиці дифузійного насичення розраховують ефективний коефіцієнт дифузії, як правило, для багатокомпонентного сплаву. При цьому використовують феноменологічне рівняння Фіка. Згідно з першим законом Фіка, потік елемента в часі крізь одиницю площі поверхні можна подати так:

Адх

де сіт/А — кількість елемента сіт, що продифундував за час А через одиницю площі; /) — коефіцієнт дифузії; дС/дх — градієнт концентрації в напрямку дифузії; х — координата в напрямку потоку.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 532 533 534 535 536 537 538... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта