Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 526 527 528 529 530 531 532... 545 546 547
 

Рис. 9.12. Залежність швидкості наростання газофазного покриття від температури

Шаровий характер газофаз-них покриттів залежить від конкретних умов тепло- і масопере-дачі. У початковий період термічного розкладання виділення газоподібних продуктів спричинює зменшення концентрації металовмісної сполуки поблизу основи. Зростання швидкості виділення газоподібних продуктів розкладання і продуктів вторинних реакцій (вуглецю, карбідів, оксидів і нітридів) сприяє їх адсорбції па поверхні покриття, при цьому відбувається забруднення металу домішками. Видалення газоподібних продуктів і продуктів вторинних реакцій шляхом відкачування призводить до підвищення парціального тиску металовмісної сполуки в газовій фазі. Процес осадження інтенсифікується, і цикл повторюється.

Початкову ділянку визначають кінетичні фактори реакції термічного розкладання. Максимум швидкості зростання покриття досягається за умови рівності потоків — металовмісної речовини до основи і продуктів розпаду від неї. Вона сприяє утворенню стовпчастих кристалів.

Кінцеву ділянку визначає процес розкладання частини металовмісної сполуки, який збільшується при високих температурах реакційного газу. Структуру і відповідні властивості найпоширеніших газофазних покриттів наведено в табл. 9.1.

Властивості газофазних покриттів оцінюються насамперед отриманням на основному металі поверхневого шару за умови найекономнішого легування. При збагаченні низьковуглецевої сталі хромом досягається корозіє- і о кал ин ості й кість.

При газовому азотуванні, як і цементації, можна отримати тверді поверхневі зносостійкі шари з високою опірністю утомі. На маловуглецевих сталях можна отримати корозійностійкий шар хрому, а на матеріалах з більш високим вмістом вуглецю — зносостійкий шар карбідів хрому.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 526 527 528 529 530 531 532... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта