Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 525 526 527 528 529 530 531... 545 546 547
 

Рис. 9.10. Морфологія поверхні газофазних покриттів, отриманих при низькотемпературному (а), се-редньотемпсратурному (б) і високотемпературному (в) режимах

У середиьотемпературній ділянці поверхня металевих покриттів має сфероїди другого типу з розмірами в 5—10 разів меншими, ніж розміри сфероїдів, які одержані в низькотемпературній ділянці.

У високотемпературній ділянці поверхня металевих покриттів складається з хаотично орієнтованих дуже малих кристалів, розміри яких у 10—15 разів менші, ніж розміри сфероїдів другого типу.

Таким чином, підбираючи технологічні параметри процесу, можна отримувати газофазні металеві покриття з потрібним рельєфом поверхні. Внутрішня будова покриттів, одержаних у низько-, середньо- і високотемпературних ділянках, має також три типи структури (рис. 9.11).

Внутрішня структура покриттів, отриманих у низькотемпературній ділянці, має горизонтально-шаровий характер будови. Покриття складаються лише з поперечних шарів з темними включеннями. Домішки концентруються переважно по межах зерен.

Другий тип структури утворюється за середнього інтервалу температур і різко відрізняється від першого. Покриття цього типу складаються з характерних вертикально-стовпчастих утворів, іноді — з горизонтальними примежовими шарами.

У високотемпературній ділянці утворюються покриття з дрібнокристалічною структурою. Цей тип внутрішньої структури нагадує третій тип мікрорельєфу поверхні покриттів, отриманих у цих же інтервалах температур.

Залежність швидкості наростання газофазних покриттів від температури основи характеризується кривою з максимумом (рис. 9.12).

Рис. 9.11. Внутрішня бу дова покриттів, отрима них в низькотсмператур ній (а), середньотсмпера турній (б) і високотсмпе ратурній (в) ділянках

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 525 526 527 528 529 530 531... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта