Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 494 495 496 497 498 499 500... 545 546 547
 

і режимів вигладжування становить 0,15—0,40 мм, напруження — до 1,2 ГПа.

Пластична деформація викликає зміцнення поверхневого шару металу: збільшуються твердість, границя пружності і плинності, але зменшується його пластичність. Зміцнення поверхневого шару пов'язане зі зміцненням кристалічної структури металу. Зерна металу подрібнюються й утворюється дрібнозерниста структура. При цьому збільшується кількість викривлень кристалічної ґратки — дислокацій. Дислокації перешкоджають переміщенню окремих частинок кристалів по площинах ковзання, а подолання опору дислокацій спричинює значно більші напруження, ніж це необхідно в незагартоваиому металі. Внаслідок цього зростає крихкість пластично деформованого металу. Сила вигладжування визначає ступінь пластичної деформації і впливає на характеристики зміцнення поверхні.

Зазвичай максимальну мікротвердість має безпосередньо поверхня вигладженої деталі. Зі збільшенням глибини мікротвердість зменшується і на глибині 0,2—0,4 нм зрівнюється з вихідною. Зі зростанням сили вигладжування мікротвердість досягає максимуму при Р- 160.230 Н. При надмірному збільшенні вигладжування може виникнути перенаклеп, що зумовлює появу мікротріщип і зниження мікротвердості поверхні. Температура вигладжування при звичайних режимах не перевищує 150 °С, причому вона різко зменшується зі збільшенням глибини.

Під дією пластичного деформування поверхневого шару змінюється його фазовий склад. Особливо це виявляється в поверхневому шарі деталей із загартованих сталей. Наприклад, у процесі вигладжування іде інтенсивний розпад залишкового аустеніту, що є небажаною структурною складовою, оскільки знижує опірність контактній втомі і зносостійкості. При правильно визначених параметрах вигладжування спостерігається практично повний розпад аустеніту.

Середній тиск у зоні контакту для алмазного вигладжування вибирають так само, як і для обкочування, залежно від властивостей матеріалу. Сила вигладжування визначається за методикою для обкочування. У практиці проектування технологічних процесів вигладжування застосовується спосіб, згідно з яким силу визначають залежно від відносного заглиблення алмаза в оброблювану поверхню:

Рв =тсєНУД2,(8.3)

де НУ — твердість за Вікерсом; є = 0,0015.0,007 — відносне за-

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 494 495 496 497 498 499 500... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта