Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 487 488 489 490 491 492 493... 545 546 547
 

значну швидкість дифузійних процесів. Це пояснюється більш низькою температурою поверхні катода і більш короткою дією розряду на одиницю площі основи порівняно з анодом.

Вміст легуючого елемента на поверхні катода буде вищим при легуванні металами V—VI груп.

Товщина легованого шару і його якість суттєво залежать від коефіцієнта перенесення — відношення інтенсивності ерозії (втрат маси) анода до приросту маси катода, коефіцієнт, який, як правило, не перевищує 90 % внаслідок часткового випаровування металу анода. Коли матеріали електродів створюють безперервний ряд твердих розчинів (Ре— іЧі, Ре—Сг, Ре—V) чи взаємодіють з утворенням інтерметалідів, цей коефіцієнт дорівнює 85—95 %. Легований шар має високі щільність і міцність зчеплення з основою. Якщо матеріали анода і катода нерозчинні один в одному і в твердому стані не утворюють інтерметалідних фаз, то коефіцієнт перенесення буде значно нижчим (60—70 %). Шари пористі, мають значну кількість тріщин, раковин, а також невисоке зчеплення з основою.

Для поліморфних перетворень матеріалу анода при нагріванні у поверхневому шарі катода спостерігається високотемпературна модифікація матеріалу анода (Р-Ті, \5-Zr). За відсутності перетворень склад легованого шару визначається переважно розчинністю матеріалів анода і катода.

7.3. Контрольні запитання

1. У чому полягає суть електроіскрового легування поверхні?

2.Охарактеризуйте основні схеми утворення легованого шару при електроіскровому легуванні поверхні.

3.Чим визначається електроерозійна стійкість матеріалів у процесі електроіскрового легування поверхні?

4.Які особливості формування покриттів при електроіскровому легуванні поверхні та їх властивості?

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 487 488 489 490 491 492 493... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта