Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 481 482 483 484 485 486 487... 545 546 547
 

Рис. 7.1. Схема електроіскрового легування поверхні:

а — момент пробою міжелектродного проміжку; б — відокремлення від анода краплі розплавленого металу; в — "вибух" розплавленої краплі; г — осадження і проникнення матеріалу анода в катод; д — момент контакту електродів: е — розходження електродів

однорідність, міцність зчеплення з основою. Далі анод рухається вверх (рис. 7.1, є), а на поверхні катода залишається покриття, яке складається з матеріалу анода і продуктів його взаємодії з матеріалом катода, а також з навколишнім середовищем.

З моделі видно, шо матеріал анода переноситься на катод від моменту пробою міжелектродного проміжку до стикання його з поверхнею. При цьому відбуваються два імпульси струму, а речовина анода переноситься в рідкокраплинному стані. Модель відображає "чисте" легування, тобто це випадок високих напруг і малих струмів короткого замикання (/кз 10.15 А). Дослідженнями встановлено, що пробій міжелектродного проміжку відбувається при зближенні поверхонь анода і катода на відстань 5— 10 мкм при напрузі 20—50 В.

Формування шару відбувається внаслідок як перенесення і взаємодії речовини електродів, так і теплової дії іскрового розряду (рис. 7.2). Основні механізми формування описано нижче.

1.Шар формується внаслідок осадження на поверхні катода матеріалу анода (рис. 7.2, а).

2.Ефект зміцнення спостерігається в тому випадку, коли як матеріал анода використовуються матеріали з високими твердістю, жароміцністю, зносостійкістю.

3.Сформований шар є результатом взаємодії матеріалу анода, катода і навколишнього середовища і складається з твердих розчинів металів і хімічних сполук — оксидів, нітридів, карбідів, інтерметалідів та ін. (рис. 7.2, б).

4.Процес формування відбувається внаслідок як перенесення і взаємодії матеріалів електродів, так і імпульсної взаємодії, високих температур і тиску, що викликають появу нових фаз, нерівноважних структур, подрібнення зерна (рис. 7.2, в—д).

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 481 482 483 484 485 486 487... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта