Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 477 478 479 480 481 482 483... 545 546 547
 

Глибина проникнення металу (краплинного компонента — складової плазми) в основу крізь відкриті пори і межах зерен досягає 35 мкм. Глибина термічного впливу на поверхневий шар виробу становить 50—150 мкм, термозміцнений шар характеризується значно більшою мікротвердістю (4700—8000 МПа), ніж основа (1500—2500 МПа).

При термозміцненні залізографітового порошкового сплаву утворюється більш товстий шар зони термічного впливу, ніж на сталі. При тривалості імпульсів плазми, наприклад 5 • 10"3 с, і кількості імпульсів впливу від 3 до 5 товщина шару вторинного загартування досягає на залізографіті 300, на сталі — 100 мкм.

При плазмово-детонаційній обробці чавуну товщина зміцненого шару збільшується зі зростанням потужності і кількості імпульсів. Спектроскопічні дослідження зразків із чавуну показують, шо залежно від складу електрода, який використовується, на поверхні виробу формується шар, який містить у собі Mo, W, Cr, Ті, С, Fe, О та інші легуючі елементи. На глибині, під зміцненим шаром, є також молібден і вуглець, піки яких домінують навіть над лініями заліза.

Структура розплавленого шару чавуну є дрібнокристалічною, голчастою, характеризується наявністю нерозчинних дрібних глобул матеріалу електрода.

Фактично шар чавуну являє собою практично інший сплав, який, повторюючи рельєф поверхні основи, заплавлює поверхневі дефекти. Мікротвердість модифікованого шару чавуну на глибині 80—100 мкм становить 10—14 ГПа.

У вуглецевих сталях внаслідок надшвидкого загартування досягається надзвичайно сильне подрібнення структурних елементів. Ефективність обробки залежить від атомної маси елементів, з яких складається плазма. Наприклад, інтенсивність ліній аустеніту при введенні в плазму молібдену більша, ніж при добавлянні заліза. Виявлене різке зменшення інтенсивності ліній (110) a-Fe порівняно з (200) a-Fe зумовлене розвитком кристалографічної текстури при фазовій перекристалізації за умов охолодження за наявності сильного градієнта температур. Для без-текстурного a-Fe співвідношення інтенсивностей становить чпо)/ 4200) = 6,34. У вихідних зразках середньовуглецевих сталей зі шліфованою поверхнею це співвідношення дещо вище (дорівнює майже 9) внаслідок можливого впливу текстури 110, яка формується як при прокатці, так і при шліфуванні, і після інтенсивної плазмової обробки воно знижується до 3. Переважна орієнтація такого ж типу формується і в аустеніті модифіковано-

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 477 478 479 480 481 482 483... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта