Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 475 476 477 478 479 480 481... 545 546 547
 

насичується вуглецем, що веде до стабілізації аустеніту при загартуванні. За умов обробки вибуховою плазмою в мало- і се-редньовуглецевих сталях зона насичується до однакового рівня з атомною часткою вуглецю приблизно 3 %, а у високовуглеце-вих сталях вміст вуглецю зменшується до цього ж рівня. Тому частка аустеніту (20—80 %) і твердість затверділої зони не залежать від початкового вмісту вуглецю. Вуглеводнева і повітряна плазми насичують розплав з початку взаємодії. Азот більшою мірою, ніж вуглець стабілізує аустеніт. Попереднє виділення нітридів, які не виявляються металографічними дослідженнями, значно збільшує твердість. Склад і будова маловуглецевих сталей сприяють проникненню азоту. їх твердість досягає значень, які можна отримати у високовуглецевих сплавах, а подекуди і перевищує їх.

Кисень, наявний у плазмі і продуктах вибуху, окиснює поверхню металу до FeO. Водень, розчиняючись, виділяється при твердінні, робить зону крихкішою, утворює тріщини і порожнини за умов термічних напружень розтягнення.

Затверділа зона має недендритну будову. Тут фіксується дрібнодисперсний конгломерат фаз. У такій субдендритній структурі межі максимально подрібнених зерен і пори гасять напруження і мікрохвилі, які ініціюють перетворення у - а, стабілізуючи тим самим аустеніт.

Зона загартування з твердого стану складається з мартенситу, твердість якого збільшує тиск вибуху і термічні напруження, які стискують зону в процесі перетворень у - а. Наявність слідів вихідної структури вказує на мікронеоднорідність зони за вуглецем. Попереднє загартування усуває флуктуації складу. Тоді в зоні фіксується мартенсит із чіткою дрібноголчастою структурою і твердістю, яка залежить від вмісту вуглецю в сплаві. Передбачається, що атомарні компоненти плазми проникають не тільки в розплав, а й у зону загартування з твердого стану, про що свідчить підвищена твердість зони маловуглецевих сталей (рис. 6.28).

Плазмово-детонаційне легування сплавів на основі заліза міддю, алюмінієм, титаном, вольфрамом, молібденом, хромом і газами — киснем, вуглецем, азотом дає змогу отримати на поверхні виробу шар завтовшки до 100 мкм. Цей шар якісно відрізняється від основи і складається з леткого металу, його оксидів, інтерметалевих (поліметалевих) сполук і a-Fe, FeO.

При легуванні плазмовими струменями можна одержувати шари завтовшки до ЗО мкм із відносно рівномірним розподілом легуючих елементів (до 20 %). Це досягається розплавлянням тон-

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 475 476 477 478 479 480 481... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта