Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 472 473 474 475 476 477 478... 545 546 547
 

ня нітридів. Швидкість реакції (дифузії атомів у сталі) в різних точках ЗТВ прямо пропорційна температурі, яка досягається в зоні нагрівання. У центрі ЗТВ швидкість азотування набагато вища (приблизно ІО"6 моль/(л ■ с)), ніж у периферійних ділянках (від 1 ■ 10"'° до 3 ■ 10'° мольДл • с)).

Плазмово-детонаційне зміцнення. Для поверхневого термозміцнення і модифікації можуть використовуватись імпульсні високоенергетичні плазмові струмені з параметрами: енергія — 300—10 000 Дж; частота— 1 — 10 Гц; тривалість— ІО2—10_3 с; швидкість — 50—9000 м/с; температура — 2000—30 000 К.

Формувати імпульсні високоенергетичні плазмові струмені можна при реалізації нестаціонарних режимів детонаційного згоряння горючих газових сумішей в електромагнітному полі. Поширення детонаційної хвилі здійснюється між двома коаксіальними тілами обертання, які є електродами імпульсного плазмотрона. Під дією високої температури відбувається часткова іонізація продуктів згоряння, і за наявності зовнішнього електромагнітного поля по газовому шару за детонаційною хвилею проходить електричний струм, виникає додаткова пондеромоторна сила і додаткова енергія джоулевої дисипації газу, що значно збільшує енергію ударної хвилі і продуктів згоряння.

Експериментальні дослідження електричного розряду в продуктах детонаційного згоряння горючих газових сумішей доводять, що в початковий момент електричний струм проходить крізь іонізований під час вибуху газ. Через кілька десятків мікро-секунд з'являються плазмові струмені, які рухаються зі швидкістю до 8 км/с. За час 10_3 с ці струмені наздоганяють фронт руху струмового шару і гальмуються на ньому. Температура плазмових струменів досягає 30 000 К. Для течії характерні ударно-стиснуті області і періодична структура, яка утворюється хвилями стиснення і розтягнення. Струмінь плазми залежно від геометричних параметрів плазмово-детонаційного генератора має поперечний переріз від 8 до 40 мм і густину потужності від 103 до 107 Вт/см2 (рис. 6.26). Висока густина плазмового струменя і можливість введення в нього летких елементів у вигляді іонів, пари або дрібних крапель зумовлюють можливість легування поверхні виробів, хіміко-термічної обробки, плазмохімічного синтезу й осадження покриттів.

Обробка поверхні виробу імпульсними плазмовими потоками супроводжується утворенням на його поверхні шару ударно-стиснутої плазми. Вплив такої плазми подібний до впливу густої плазми, яка утворюється за допомогою вибухових речовин

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 472 473 474 475 476 477 478... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта