Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 469 470 471 472 473 474 475... 545 546 547
 

Рис. 6.25. Зміна коефіцієнта зносостійкості залежно від мікротвердості після зміцнення

ЗІ збільшенням мікротвердості стійкість до зношування підвищується у всіх типах сталі, але ступінь збільшення мік-

1 і-1-:—і-.-.

4 6 8 ю н1в, МПа ротвердості залежить ВІД вихідної зносостійкості і морфологічних особливостей загартованої структури (рис. 6.25).

Зниження зносостійкості при плазмовому зміцненні з перекриванням ЗТВ порівняно зі зміцненням без перекривання пов'язане з деяким зменшенням мікротвердості внаслідок повторного нагрівання. Крім того, в цьому випадку на обробленій поверхні з'являються зони відпуску завширшки 1—3 мм. При виконанні кожного наступного проходу на тій ділянці попередньої зони, де температура нагрівання перевищувала Ас1, відбувається повна фазова перекристалізація, а потім повторне загартування, внаслідок чого структура цієї ділянки зони не відрізняється від попередньої зони, де температура нагрівання була нижча за Асі, відбувається швидкісний відпуск раніше створеної загартованої структури.

Зниження мікротвердості в зоні відпуску на ділянці перекривання доріжок не перевищує 20 %. Більш інтенсивне вибіркове зношування на межах ЗТВ і в зонах відпуску відсутнє, оскільки воно визначається передусім зношуванням загартованих доріжок. Зони відпуску займають значно меншу площу поверхні, і при їх зношуванні виявляється "тіньовий" ефект. У цілому зміцнення як з перекриванням ЗТВ, так і без перекривання забезпечує високу зносостійкість, і за цим показником воно значно ефективніше за об'ємне загартування.

Важливою експлуатаційною характеристикою вважається трі-щиностійкість матеріалів. Тріщиностійкість є однією з основних причин виходу з ладу металообробного інструмента, штампів, роликів і валів.

Циклічні термомеханічні напруження, які виникають у поверхневих мікрооб'ємах внаслідок періодичного контакту деталі з гарячим металом, і примусове охолодження сприяють утворенню на робочій поверхні сітки тріщин термомеханічної втоми, які спочатку орієнтовані довільно.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 469 470 471 472 473 474 475... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта