Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 465 466 467 468 469 470 471... 545 546 547
 

Миттєва швидкість охолодження

а відповідно структура і властивості зміцненої зони, визначаються насамперед ступенем локалізації введення тепла у виріб, який обробляється (у плямі нагрівання). Від ступеня локалізації залежать і такі важливі фактори, як залишкові напруження і деформації, необхідність використання додаткових охолодних середовищ, продуктивність обробки, техніко-економічні показники процесу.

У загальному випадку порядок величини швидкості охолодження (К/с) відповідає порядку величини концентрації теплової потужності (Вт/см2) джерела.

Для практичного визначення температури Т та швидкості м залежно від параметрів режиму нагрівання, параметрів джерела нагрівання необхідно розв'язати систему рівнянь (6.21)—(6.24). Розрахунки й результати експериментальних досліджень показують, що принципово можна досягти температури нагрівання від початкової до температури плавлення, а швидкості охолодження — від 104 до 106 К/с.

Розміри зміцненої зони та значення мікротвердості, які досягаються в її межах, залежать від характеристик джерела нагрівання і швидкості його переміщення відносно поверхні, яка обробляється.

На рис. 6.21 показаний типовий характер розподілу мікротвердості у зоні термічного впливу плазмового струменя, а в табл. 6.5 як приклад — значення мікротвердості, розміри ЗТВ та її складових для ряду нормалізованих, індустріальних сталей. Розміри ЗТВ зумовлені особливостями фазових і структурних перетворень у сталях різного складу.

У доевтектоїдних сталях ЗОХГСА, 45, 50ХН і 65ХЗМФ, які мають більш високу критичну температуру повної аустенізації (точки А за діаграмою залізо—вуглець), глибина загартованої

зони 533 більша, ніж у евтектоїдних сталях М76 (рейкова із вмістом вуглецю 0,8 %) та 9ХФ.

Однак, незважаючи на те що критична температура повної аустенізації заевтектоїдної сталі 150ХНМ вища, ніж евтектоїдних сталей, глибина її загартованої зони 533 в цьому випадку менша, хоча глибина 5ЗТВ більша за рахунок глибини перехідної зони 5П3.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 465 466 467 468 469 470 471... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта