Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 453 454 455 456 457 458 459... 545 546 547
 

ся чужорідні іони. Щоб цього не сталося, довжини вільних пробігів іонів, обернені до добутку концентрації атомів парів і газів на переріз відповідної взаємодії, мають бути набагато менші, ніж шлях, який проходять іони. Типові значення перерізів розсіювання іонів і збуджених ними електронів при енергіях від одиниць до десятків кілоелектрон-вольт становлять 10"16—10"17 см-2. У цьому випадку при довжині шляху іонів приблизно 1 м вакуум в установці має бути глибший за 10"2 Па.

Властивості поверхні. Важкий іон із початковою кінетичною енергією -100 кеВ, потрапляючи в тверде тіло, може зупинитися за час ~10"'3 с. На початку руху у твердому тілі іон уповільнюється внаслідок утрат енергії на взаємодію з електронами і атомами мішені. Гальмування викликається переважно ефектами пружного атомного розсіювання, і це спостерігається наприкінці періоду гальмування при малих енергіях іона.

Наприкінці іонного шляху існує імовірність заміщення іоном атома мішені, але при цьому його енергії недостатньо, щоб уникнути вакансії, яка може утворитися при зіткненні. Такий процес називають заміщенням при зіткненні.

Особливості заміщення випадкового іона з енергією Ех і масою т, при зіткненні ілюструють рис. 6.19, 6.20.

Вважають, що атом мішені буде замішений, якщо його кінетична енергія більша від енергії порога заміщення Т Ed. Припустимо, що розсіяний атом буде захоплений створеною вакансією втому випадку, якщо кінетична енергія (Е- 7), яка залишилася, буде менша від енергії порога захоплення EL. Максимальне значення кінетичної енергії становить Ттзх = уЕ, де у = Лтхт2/(тх + + т2)2. Заміщення при зіткненні неможливе, оскільки Е EJy, і атом мішені при цьому не може бути заміщений. Навпаки, якщо Е Ес/( \ - у), то розсіяний іон не може буги захоплений.

0,8 г

На рис. 6.19 наведена частина діаграми у-Е/Еи з Ес- Еи, де можливе заміщення при зіткненні (заштрихована область енергій). Наприклад, атоми золота ударяються в алюмінієву чи мідну мішень, і тоді Ес = Еа = 25 е В.

0,2

2

6

Рис. 6.19. Частина діаграми у-Е, яка вказує області, де можливе заміщення при зіткненні (заштрихована область)

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 453 454 455 456 457 458 459... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта