Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 446 447 448 449 450 451 452... 545 546 547
 

Рис. 6.13. Схеми слект-ронно-променсвого модифікування поверхні: а — рафінувальне оплавлення: б — загартування з твердого стану; в — модифікування за фазовим перетворенням; г — легування; ¿1 — дифузія; е — наплавлення; ж — обробка попередньо нанесених покриттів; з — ударне зміцнення

приблизно половини довжини пробігу електронів розплавляється відразу ж. Температура розплаву нижча, ніж при лазерному опроміненні, і тому температурні градієнти менші.

Особливості модифікування поверхні. При електронно-променевій обробці поверхні можливі декілька видів її стану (рис. 6.13).

Оплавлення і наступне твердіння з невеликими швидкостями просування фронту фазових перетворень здійснюється для рафінування металу поверхні заготовки від домішок і включень без додаткового легування матеріалу, а також для усунення поверхневих дефектів.

Загартування сплавів з твердого стану здійснюється зі швидкостями нагрівання й охолодження приблизно 102— 10"* К/с.

Оплавлення з порівняно високими швидкостями плавлення і кристалізації (приблизно 102— ІСР К/с) проводиться з метою загартування сплавів із рідкого стану.

Оплавлення і твердіння з високими та надвисокими швидкостями (10і—107 К/с) здійснюються з метою аморфізації тонкого приповерхневого шару матеріалу.

Ударне зміцнення відбувається з іще вищими швидкостями за проміжок часу 10"6—10"8с. Глибинне зміцнення матеріалу проходить завдяки дії пружних коливань, які поширюються у вигляді ударної хвилі. Практичне значення мають процеси поверхневого легування, наплавлення матеріалу, обробки попередньо нанесених на метал покриттів, нагрівання шарів після хіміко-термічної обробки.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 446 447 448 449 450 451 452... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта