Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 444 445 446 447 448 449 450... 545 546 547
 

рон набуває середньої теплової швидкості вільних електронів речовини

сіЕс,(6.17)

де Есл — середня теплова енергія електронів середовиша. Відповідно, за Шотландом:

б 2,1-10-15^,(6.18)

де р — густина матеріалу, кг/м3; с(,рик — прикладена напруга, В; 8пр — довжина пробігу, м.

Із виразів (6.17), (6.18) випливає, шо 5пр~£е2 - сУ2ріІК.

У діапазоні енергій електронів 0,5—3000 кеВ 8пр -і/^,2.

Крім непружних взаємодій швидких електронів з частинками середовища, відбуваються і пружні співудари. Пружні співудари, які не призводять до втрат енергії, суттєво впливають на розподіл енергії електронами по довжині пробігу внаслідок розсіювання.

Під час гальмування електрони пучка взаємодіють з ядрами та електронами мішені. Зіткнення з ядрами через велику різницю мас мають головним чином пружний характер, при цьому напрямок руху електронів істотно змінюється. Енергія передається внаслідок зіткнень з електронами матеріалу мішені.

Як і в разі лазерного опромінення, енергія цих електронів відразу передається гратці у вигляді теплоти. За короткий час опромінення нагрівання відбувається квазіадіабатично. Вплив теплопровідності при цьому дуже малий, і профіль температури повторює профіль втрат енергії електронів у зразку.

Розсіювання енергії в глибині матеріалу визначає зміну температури на стадії нагрівання.

Якщо в разі лазерного опромінення максимум профілю поглиненої енергії знаходиться на поверхні, то для гомогенного середовища поглинання і відбивання може бути дуже чутливим до структури поверхневого шару.

Під час електронного опромінення поглинання енергії залежить тільки від енергії електронів Е і атомного номера Z речовини мішені. У першому наближенні профіль поглиненої енергії може бути апроксимований розподілом Гаусса:

ехР-(л--л;)72с72,

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 444 445 446 447 448 449 450... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта