Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 443 444 445 446 447 448 449... 545 546 547
 

швидкості та енергії. Живлення гармати електричною енергією здійснюється від високовольтного джерела постійного струму 15. Для збільшення густини енергії в промені після виходу електронів із першого анода, вони фокусуються магнітним полем у спеціальній магнітній лінзі 6. Сфокусовані в густий пучок електрони, шо рухаються, вдаряються з великою швидкістю об поверхню виробу 13.

Для переміщення променя по поверхні виробу на шляху електронів розміщують магнітну систему відхилення 7. Для забезпечення вільного руху електронів від катода до анода і далі до виробу, а також для того, щоб запобігти утворенню дугового розряду між електродами, в установці створюється глибокий вакуум (порядку 1-Ю"2 Па).

Передавання і поглинання енергії. При застосуванні електронного променя для нагрівання і розплавлення поверхні використовується енергія, яка отримується внаслідок її бомбардування прискореними електронами, сформованими у вузький пучок. При попаданні на поверхню електрони гальмуються, і їх кінетична енергія перетворюється на теплову. Процес здійснюється у глибокому вакуумі (ІО-2—10"3 Па), форвакуумі (10°—10"' Па), іноді в середовищі інертних газів при атмосферному тиску.

У процесах електронно-променевої обробки поверхні застосовується густина потужності пучків 105—108 Вт/м2.

При проходженні швидких електронів крізь речовину повна втрата енергії характеризується втратами на іонізацію і збудження атомів, взаємодію з плазмою твердого тіла і на гальмівне випромінювання.

При взаємодії швидких електронів з електронною плазмою твердого тіла визначальну роль відіграє не один, а багато ефектів.

Заряди, які рухаються з прискоренням, випромінюють електромагнітні хвилі. При проходженні крізь речовину в процесі співударів електрони набувають негативного прискорення і відповідно випромінюють електромагнітну енергію. Таке випромінювання називають гальмівним.

При дії на речовину потоків електронів з енергією 20—200 кеВ довжина хвиль гальмівного випромінювання відповідає спектру рентгенівського випромінювання. В інтервалі енергій для умов нагрівання і плавлення поверхні (до 20 кеВ) їх втрати на одиницю довжини пробігу значно залежать від енергії бомбардувального електрона.

Довжина пробігу 8П1, електрона, який бомбардує речовину, визначається як відстань від поверхні речовини до точки, де елект-

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 443 444 445 446 447 448 449... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта