Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 434 435 436 437 438 439 440... 545 546 547
 

че до поверхні знаходяться мартенсит і залишковий аустеніт, а ближче до вихідного металу разом з мартенситом — елементи вихідної структури (ферит в доевтектоїдній сталі і цементит — у заевтектоїдній).

Третій шар — перехідна зона, в якій метал нагрівався нижче від точки А,Л. Для загартованої чи відпущеної сгалі результатом лазерного зміцнення є структури троостит і сорбіт, які мають знижену мікротвердість.

У доевтектоїдних вуглецевих сталях із вмістом С 0,3 % в зоні оплавлення утворюється дрібноголковий маловуглецевий мартенсит. Мікротвераість у цій зоні невелика (5000—6000 МПа). Зона загартування з твердої фази в цих сталях характеризується великою структурною неоднорідністю, яка залежить від режимів лазерного зміцнення.

У верхнііі області цієї зони на окремих невеликих площах колишнього перліту може виникати мартенсит з мікротвердістю до 6000 МПа. У нижній області зони загартування з твердої фази структура складається з великих зерен фериту.

Збільшення вмісту вуглецю до 0,6 % в середньовуглецевих сталях призволить до значного зростання твердості мартенситу (7000—8500 МПа). Зона загартування без оплавлення у верхній області має мартенсит з такою мікротвердістю, як у зоні оплавлення. У нижнім області по глибині спостерігається неоднорідність структури в послідовності: мартенсито-троости г, мартенсит і трооститна сітка, яка переходить в троостито-ферит-ну, а на межі з вихідною структурою — у феритну структуру.

В евтектоїдних і заевтектоїдних вуглецевих сталях лазерне зміцнення з оплавленням характеризується наявністю в зоні оплавлення, крім дрібнодисперсного мартенситу, залишкового аустеніту, вміст якого сягатиме 40 %. Нерозчинений цементит відсутній, тому мартенсит і аустеніт значною мірою насичені вуглецем. Завдяки цьому мікротвердість мартенситу підвищується і в сталях із вмістом С від І до 1,2 % становить 12 000— 13 000 МПа.

У зоні загартування з твердої фази виділяють верхню область, розташовану ближче до поверхні, де є розчинені карбіди, і нижню, де є нерозчинені карбіди. У верхній області твердий розчин насичений вуглецем, що сприяє утворенню підвищеної кількості залишкового аустеніту. У нижній його значно менше і метал має максимальну твердість. Тому заевтектоїдні сталі зміцнюють з якнайвищою швидкістю для отримання структур з нерозчиненими карбідами.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 434 435 436 437 438 439 440... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта