Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 428 429 430 431 432 433 434... 545 546 547
 

Розглянуті обмеження на підведення теплового потоку при імпульсному випромінюванні практично відсутні, коли використовується безперервне випромінювання. Тому лазери безперервного випромінювання дедалі ширше застосовуються в технологічних процесах термічної обробки та легування поверхні, оплавлення покриттів, зварюванні.

Закономірності лазерного зміцнення. Лазерне термозміцнення сталей за аналогією з іншими видами загартування полягає у формуванні на етапі нагрівання аустенітної структури і її подальшому перетворенні на мартенсит на етапі охолодження.

Високотемпературне нагрівання, характерне для процесу лазерного загартування, змінює кінетику утворення аустеніту. Теплова енергія, яка підводиться, перевищує енергію, необхідну для перебудови кристалічної ґратки, а сама перебудова відбувається з деякою скінченною швидкістю. Внаслідок цього перетворення здійснюється не ізотермічно, а в деякому інтервалі температур від Д1,04 до Д7 , тобто відбувається зміщення закінчення аустенітного перетворення в область високих температур (рис. 6.5, область 1).

Внаслідок високої швидкості нагрівання дифузійні процеси перебудови ґратки об'ємоцентричного куба надлишкового фериту в ґратку гранецентричного куба аустеніту можуть не закінчуватися на лінії СУ діаграми Ре-Т-е^С, а переміщуватися в область вищих температур (рис. 6.5, область 2). Також відбувається зміщення лінії БЕ і зумовлене цим мікроплавлення межі цементиту з аустенітом. У розглянутих випадках процес дифузійного перерозподілу вуглецю в аустеніті, тобто гомогенізація аустеніту, зміщується в область ще вищих температур (рис. 6.5, область 3).

Внаслідок нагрівання в процесі лазерного зміцнення формується структура, особливості якої зумовлені ступенем завер-

Рис. 6.5. Ділянка діаграми стану — Ре,С з особливостями структурних перетворень при високошвидкісному нагріванні (А — аустеніт; Ф — ферит; Ц — цементит; П — перліт)

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 428 429 430 431 432 433 434... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта