Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 418 419 420 421 422 423 424... 545 546 547
 

ній контроль являє собою перевірку якості основного металу деталі за допомогою зовнішнього огляду поверхонь, на яких не повинно бути слідів іржі, мастила і бруду. Електродний дріт, флюси, присадні матеріали мають перевірятися за сертифікатами і паспортами.

Контроль у процесі відновлення деталей полягає в систематичній перевірці дотримання технологічного процесу і режимів наплавлення (сили струму, напруги, швидкості), стану апаратури і джерел зварювального струму. У задачу контролю технологічного процесу входить спостереження за правильністю установки деталей у кондуктори і пристосування, за точним рухом дуги по лінії наплавлення, за розмірами шва, належним покриттям місця наплавлення флюсом і за роботою всіх механізмів установки для наплавлення. Відновлені деталі контролюються з метою визначення якості виконаного наплавлення. За допомогою різних методів роблять зовнішній огляд, металографічні дослідження, механічні експерименти, хімічні аналізи, просвічування, ультразвукову, люмінесцентну і електромагнітну дефектоскопію й ін.

Методом зовнішнього огляду виявляють поверхневі дефекти у вигляді пор, підрізів, проплавів, свищів, наружних тріщин на очищеному після охолодження від шлакової кірки металі. При цьому перевіряють форму і розміри валиків найпростішими вимірами, виявляють дефекти формування валика — нерівномірну ширину наплавлення, сідловини, напливи, нерівномірну висоту. Для виявлення тріщин використовують лупу з п'ятикратним і більше збільшенням.

Метод металографічного дослідження заснований на вивченні макро- і мікроструктури наплавлених деталей і зони, що прилягає до них. Макроструктурний аналіз проводять для одержання даних з оцінки режимів наплавлення. Він являє собою вивчення перерізу наплавленої деталі при збільшенні в 5—10 разів після шліфування площини перерізу і відповідного травлення реактивами. Внаслідок цього дослідження макрошліфа виявляють характер первинної кристалізації наплавленого металу, глибину і форму провару, ширину й контури термічного впливу, дефекти наплавлення, розміри зерна в наплавленому й основному металі. Зразки для шліфів розміром 25 х 120 х 6 мм вирізують із наплавлених пластин. Як реактиви використовують водяний 4— 10%-ний розчин азотної кислоти, 4%-ний розчин азотної кислоти в етиловому спирті, 20—30%-ний розчин хлорного заліза у воді та ін.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 418 419 420 421 422 423 424... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта