Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 415 416 417 418 419 420 421... 545 546 547
 

високотемпературній термомеханічній обробці (ВТМО) деформація металу відбувається при температурі, вищій, ніж температура рекристалізації. Відразу ж після такої деформації йде загартування, а потім відпуск чи старіння. При низькотемпературній термомеханічній обробці (НТМО) деформація здійснюється при температурі, нижчій, ніж температура рекристалізації, потім відбувається загартування і відпуск (чи старіння). При НТМО щільність дислокацій і міцність вищі, однак пластичність сталі нижча, ніж при ВТМО.

ВТМО можна використовувати з метою підвищення міцності наплавлених шарів переважно з вуглецевих і низьколегованих сталей. Для цього доцільно застосовувати проковування чи прокатування наплавленого шару, нагрітого до 850—950 °С. При подальшому охолодженні підвищується міцність металу і деякою мірою успадковується підвищена щільність дислокацій, що виникає в процесі деформації. Якщо метал містить у собі елементи, здатні зумовити ефект дисперсійного зміцнення (ванадій, азот, титан і ін.), то ефект зміцнення збільшується.

Локальне нагрівання хоча і не є видом термічної обробки, але має істотне значення для результатів термообробки. З локальним нагріванням при термічній обробці зварних з'єднань пов'язані дві основні обставини.

По-перше, при термічній обробці, як і при наплавленні, локальне нагрівання викликає виникнення залишкових напружень, які зрівноважують нагріті і холодні зони. Якщо локальною термічною обробкою є високий відпуск, то причиною виникнення залишкових напружень є тільки теплові зміни об'ємів; якщо термічною обробкою є нормалізація, то залишкові напруження будуть визначатися сумарним впливом теплових змін об'ємів і структурних перетворень. Для зниження рівня цих напружень треба зменшувати швидкість охолодження після нагрівання.

По-друге, у зонах переходу від ділянки, що локально нагрівається, до холодної відбувається градієнт температур. При локальному високому відпуску температури будуть змінюватися від 700 до 20 °С, при локальній нормалізації — від 950 до 20 °С. Нагрівання в зазначеному інтервалі температур у різних ділянках перехідної зони може викликати зміну властивостей сталі. На ділянках, що нагріваються в інтервалі 300—450 °С, може виділятися дисперсна фаза, і сталі почнуть зміцнюватися, а на ділянках, які нагріваються до 700 °С (при локальній нормалізації), буде відбуватися коагуляція карбідів і зниження міцності сталей.

Контроль якості наплавлених покриттів. Види дефектів при наплавних роботах. Дефекти в наплавлених деталях з'являються

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 415 416 417 418 419 420 421... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта