Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 406 407 408 409 410 411 412... 545 546 547
 

состійкість, і для цього виду зношування тріщини вважаються цілком допустимим дефектом. Якщо при гідро- і газоабразивно-му зношуванні тріщини утворяться вздовж струменя з абразивними частинками, то вони можуть стати ділянками руйнування наплавленого шару. Такі тріщини — не можна допускати.

Для зменшення імовірності утворення холодних тріщин наплавлення необхідно виконувати на основному металі або підша-рі з якнайнижчою, по можливості, границею плинності, застосування ж підшару з легованих сталей із високою границею плинності (шо іноді зустрічається на практиці) призводить до збільшення кількості тріщин. Попереднє підігрівання деталей до 500— 600 °С і подальше уповільнене охолодження в печі дають можливість усунути холодні тріщини, але така технологія може застосовуватися лише для деталей невеликого розміру і простої форми.

Корозійностійкі і жаростійкі нікелеві сплави, додатково леговані молібденом, хромом, за кордоном відомі під фірмовими назвами "Хастелой" або "Інконель". Вони мають високу жароміцність, високу стійкість термічної втоми, мало схильні до тріщи-ноутворення. У наплавному виробництві ці сплави використовують переважно у вигляді порошків для плазмового наплавлення, рідше — у вигляді дроту для наплавлення в захисних газах або під флюсом. Особливих проблем при їх наплавленні не виникає, однак, якщо як основний метал використовують сталі, що загартовуються, то рекомендується попереднє підігрівання, температура якого визначається складом основного металу, і уповільнене охолодження після наплавлення.

Нікелеві сплави, леговані хромом, бором, кремнієм (колмоної). Сплави цього типу мають високу стійкість до різноманітних агресивних середовищ, високу стійкість до зношування при сухому терті металу об метал, до задирок. Виготовляють ці сплави у вигляді порошків і використовують для газо- і плазмово-порошкового наплавлення.

Колмоної мають відносно невисоку температуру плавлення (980—1100 °С) і для розплавлення потребують меншу потужність, ніж, наприклад, для розплавлення сталей. Відповідно наплавлення цих сталей проводять на менших режимах. Наплавлення здійснюють із попереднім підігріванням, температура якого залежно від складу основного і присадного металів може змінюватися від 300 до 500 °С, а після наплавлення забезпечують уповільнене охолодження деталей.

Кобальтові сплави з хромом і вольфрамом (стеліти). Незважаючи на високу вартість, кобальтові сплави досить широко вико-

417

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 406 407 408 409 410 411 412... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта