Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 403 404 405 406 407 408 409... 545 546 547
 

евтектика (ледебурит). За своєю структурою і властивостями такі сталі наближаються до доевтектичних високохромистих чавунів.

Корозійностійкі хромисті сталі зі зниженим вмістом вуглецю використовують для наплавлення загальнопромислової арматури, роликів машин безперервного лиття заготовок (МНЛЗ), плунжерів гідропресів, а також деяких видів штампувального інструмента. Застосовується наплавлення як відкритою дугою, так і під флюсом. При вмісті більше, ніж 0,2 % вуглецю, наплавлений метал схильний до утворення тріщин. Тому при наплавленні необхідне попереднє, а для масивних деталей і супутнє підігрівання до температури 350 °С і вище.

Наплавлення ледебуритних сталей Х12, Х12М, Х12ВФ важко здійснювати у зв'язку зі схильністю наплавленого металу до утворення холодних і гарячих тріщин. Холодним тріщинам вдається запобігти підігріванням деталі до температури 400—550 °С і наступним уповільненим охолодженням, проте щодо гарячих тріщин цього не завжди можна досягнути.

У ледебуритних сталях тріщини виникають внаслідок виділення на межах зерен легкоплавких карбідних евтектик. Тріщини не з'являються при вмісті вуглецю 1,5—2,5 %. При наплавленні ледебуритних хромистих сталей на низьковуглецеву сталь необхідно досягати мінімальної частки основного металу в наплавленому, в іншому випадку перший шар буде "вражений" тріщинами внаслідок недостатньої кількості карбідної евтектики, яка спроможна їх "виліковувати". З першого шару такі тріщини, як правило, переходять в наступні шари.

Твердість наплавленого металу типу ледебуритної сталі Х12 порівняно невисока і становить 40—46 HRC, що пояснюється наявністю в структурі великої кількості залишкового аустеніту. Твердість можна підвищити до 55—60 HRC відпуском при температурі 550—570 °С.

Метал із властивостями високомарганцевих аустенітних сталей рекомендують для наплавлення деталей, що піддаються абразивному зношуванню при сильних ударах. Типовим представником наплавленого металу цієї групи є сталь 110Г13Л (сталь Гат-фільда). Сталі при охолодженні з високою швидкістю — від температур, вищих, ніж 950 °С, що містять у собі 0,8—1,6 % вуглецю і 12—20 % марганцю, мають стабільну чисто аустенітну структуру і відрізняються високою міцністю, пластичністю і низькою твердістю (180—200 НВ).

Наплавлений метал цього типу під дією ударних навантажень здатний до зміцнення. Твердість у деформованій зоні

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 403 404 405 406 407 408 409... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта