Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 391 392 393 394 395 396 397... 545 546 547
 

тю до корозійно-ерозійного зношування і тертя металу об метал при підвищених температурах (до 570—600 °С).

6-та група. Електроди, шо забезпечують одержання дисперсно-зміцненого високолегованого наплавленого металу з високою стійкістю до складних температурно-деформаційиих умов (до 950-1100 °С).

Найбільш поширені марки електродів для наплавлення наведені в табл. 5.5.

Зараз розроблено багато наплавних матеріалів як у країнах СНД, так і в країнах далекого зарубіжжя. Частина з них виготовляється згідно з ДСТУ, частина — за технічними умовами. Визначено і типові галузі їх застосування.

Електроди для наплавлення варто розглядати у зв'язку з технологією наплавлення й умовами роботи наплавленого металу. Властивості наплавленого металу залежать від попереднього підігрівання, методів наплавлення, погонної енергії, умов охолодження, маси і хімічного складу, термічної обробки. Тому при наплавленні тими ж електродами, порошковими дротами з використанням флюсів того самого складу можна одержати метал, шо має різні властивості, зокрема твердість. Потрібні властивості забезпечуються відповідною системою легування.

Наприклад, система легування С—Сг—В використовується для наплавлення швидкозношувальних сталевих і чавунних деталей, що працюють при абразивному зношуванні. Наплавлення здійснюється при постійному струмі і протилежній полярності в нижньому положенні. Наплавлений метал не піддається термічній обробці, і наплавлення слід робити не більше, ніж у два шари на сталевих виробах і один — на чавунних. Наплавлений метал схильний до утворення тріщин.

Такій системі легування відповідають, наприклад, електроди Т-590. Ці електроди — заевтектоїдні, з великою кількістю карбідної і боридної фаз. Застосовують їх для наплавлення деталей, що працюють при абразивному зношуванні без ударів. При масовому співвідношенні Сг до С 1,5—1,8 (6,3—7,3 %) не завжди можна одержати найбільш стійкі карбіди. У структурі значна кількість карбідів цементитного типу (Ее, Сг, \У),С, що не дають високої зносостійкості. Крім того, при високому вмісті водню бор утворить боридну фазу, а не карбоборидну. Наслідком цього є надмірна крихкість наплавленого металу. Для прийнятого в електродах вмісту Сг (18—20%) за наявності бору раціональніше було б зниження вмісту Сг до 2,2 %, при цьому метал мав би

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 391 392 393 394 395 396 397... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта