Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по e-mail.



Страницы: 1 2 3... 390 391 392 393 394 395 396... 545 546 547
 

У структурі стелітів — твердий розчин і карбідна евтектика, а також надлишкові карбіди вольфраму і хрому. У наплавленому металі твердість сягає 54—58 HRC.

Твердість наплавленого металу при різних температурах наведено на рис. 5.13.

5.4. Матеріали для наплавлення

У групу електродів для наплавлення входять електроди, що використовують для ручного дугового наплавлення поверхневих шарів з особливими властивостями (крім електродів для наплавлення шарів з кольорових металів). Для наплавних робіт у деяких випадках також використовують зварювальні електроди, наприклад електроди, призначені для зварювання високолегованих корозійностійких, жаростійких і жароміцних сталей.

Електроди для наплавлення поверхневих шарів за хімічним складом наплавленого металу і твердості при нормальній температурі діляться на 44 типи (наприклад, електроди типу 3-І6М2ХМ, 3-110ХІ4В13Ф2, 3-13ХІ6Н8М5С5М46). Наплавлений метал багатьох електродів регламентується технічними умовами підприсметв-виробників.

Залежно від прийнятої системи легування й умов роботи одержуваного наплавленого металу електроди для наплавлення можна умовно поділити на шість груп.

1-ша група. Електроди, що забезпечують одержання низьковуглецевого низьколегованого наплавленого металу з високою стійкістю до тертя металу об метал і ударного навантаження (за призначенням, до цієї групи належать деякі марки електродів 3-ї групи).

2-га група. Електроди, за допомогою яких одержується серед-ньовуглецевий низьколегований наплавлений метал з високою стійкістю до тертя металу об метал і ударного навантаження при нормальній і підвищеній температурах (до 600—650 °С).

3-іпя група. Електроди, які забезпечують одержання вуглецевого, легованого (чи високолегованого) наплавленого металу з високою стійкістю до абразивного зношування й ударного навантаження.

4-та група. Електроди, що забезпечують одержання вуглецевого високолегованого наплавленого металу з високою стійкістю до значних тисків і високих температур (до 650—850 °С).

5-пга група. Електроди, які забезпечують одержання високолегованого аустенітного наплавленого металу з високою стійкіс-

401

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 390 391 392 393 394 395 396... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта