Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 385 386 387 388 389 390 391... 545 546 547
 

деформуванні, шо супроводжує процес зношування. Це також сприяє додатковому підвищенню зносостійкості.

Прикладом аустенітного зносостійкого наплавленого металу (група 7, табл. 5.4) є високомарганцева сталь Гадфільда 110ПЗЛ (рис. 5.9, а). Недоліком є схильність аустеніту до розпаду при нагріванні чи охолодженні з виділенням по межах зерен карбідів цементитного типу. Такий наплавлений метал крихкий, схильний до тріщин і відколів, його не рекомендуюють застосовувати при підвищених температурах. Запобігання вказаним недолікам і підвищення теплостійкості аустенітного наплавленого металу здійснюється додатковим легуванням хромом і в незначних кількостях — карбідоутворювальними елементами (молібденом, ванадієм та ін.). Прикладом зносостійкого наплавленого металу аустенітно-карбідного класу є хромомарган-цевий сплав 12Х12Г12СФ, який успішно використовується при наплавленні прокатних валиків (рис. 5.9, б).

Крім карбідної фази, аустенітна матриця зносостійкого наплавленого металу може містити у собі борид ну і карбоборидну фази. Це досягається легуванням бором (до 5 % і більше) при одночасно високому вмісті хрому (10—20 % і більше). У цьому випадку наплавлений метал практично набуває властивостей дисперсно-зміцненого композиційного матеріалу — надтверді частинки у в'язкій і пластичній матрицях. Приклади структур таких матеріалів на залізній основі наведено на рис. 5.10.

У високовуглецевому легованому наплавленому металі матрицею (основою) може бути ледебурит — евтектика системи Ре—Ре3С — механічна суміш аустеніту і цементиту, яка містить у собі 4,3 % С. Зі сплавів ледебуритно-карбідного класу (група 9, табл. 5.2) найпоширенішими є високохромисті чавуни типу сормайт. Сплав 300X28Н4С4 отримав назву сормайт-Х, а 180Х16Н2С2 — сормаСип-2. їх використовують для відновлення і зміцнення деталей при абразивному, ударно-абразивному, гідро-і газоабразивному зношуванні.

Залежно від вмісту вугленю і легуючих елементів, наплавлений високохромистий чавун мас доевтектичну (рис. 5.11, а), евтектичну (рис. 5.11, б) і заевтектичну (рис. 5.11, в, г) структури.

Найбільш високу зносостійкість мають заевтектичні чавуни, у структурі яких містяться первинні карбіди хрому Сг7С3. Додаткове легування бором завдяки утворенню твердих карбобо-ридів (рис. 5.11, г) істотно підвищує абразивну зносостійкість високохромистих чавунів, але знижує ударостійкість. Для підвищення пластичності матриці і поліпшення міцності її зв'язку з

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 385 386 387 388 389 390 391... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта