Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 382 383 384 385 386 387 388... 545 546 547
 

Хромисті сталі (з вмістом хрому 11 — 19 %, групи 5, 6) також корозійностійкі. Крім того, вони відзначаються високою міцністю при звичайних і високих температурах, високою твердістю і зносостійкістю.

Дуже високу зносостійкість дають можливість отримати ви-соковуглецеві хромисті сталі (120Х12Н, 200X12ВФ) зі структурою, яка складається з ледебуритної евтектики і залишкового аустеніту.

Для підвищення зносостійкості головним завданням є правильний вибір для конкретного типу зношування раціональної системи легування і оптимального вмісту легуючих елементів.

Незалежно від механізму первинним актом, що призводить до руйнування, є вкорінення абразивної частинки в поверхню металу. Протидіяти впливу абразивного середовища може метал, який має тверду складову (карбіди, бориди, нітриди, інтермета-леві сполуки). У багатьох випадках ці функції може виконувати мартенсит. Тверді частинки карбідів та інших сполук повинні міцно утримуватися матрицею — основою сплаву. Роль матриці в сталях і сплавах можуть виконувати мартенсит, ферит, аустеніт, ледебурит. Відповідно до цього класифікація зносостійкого наплавленого металу за структурними ознаками ділиться на такі класи:

1)мартенситний (М);

2)мартенситно-карбідний (крім карбідів, можуть бути довільні тверді частинки — бориди, карбонітриди, інтерметаліди та ін.) (М + К);

3)ферито-карбідний (Ф + К);

4)аустеніто-карбідний (А + К);

5)ледебурито-карбідний (Л + К);

6)змішаний, наприклад М + А, М + Л, та ін.

Структура такого наплавленого металу складається переважно з мартенситу і різної кількості залишкового аустеніту, є також голчастий троостит. На межах стовбчастих кристалітів виникають прошари ледебуритної евтектики. Приклад структури такого металу наведено на рис. 5.6, а.

Мікромеханізм руйнування (рис. 5.6, б) металу залежить від вмісту вуглецю — з його збільшенням він змінюється від в'язкого (0,15—0,20 % С) до змішаного квазікрихкого (0,25—0,40 % С) і далі до суто крихкого (більше, ніж 0,40 % С).

Властивості мартенситної матриці залежать від вмісту вуглецю. Низьковуглецевий мартенсит має знижену зносостійкість, але завдяки вищій (порівняно з високовуглецевим мартенситом)

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 382 383 384 385 386 387 388... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта