Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 368 369 370 371 372 373 374... 545 546 547
 

Електрошлакове наплавлення. В основу електрошлакових технологій покладено процес виділення теплоти в розплавленому шлаку при проходженні крізь нього електричного струму. Електрошлакове наплавлення здійснюється в горизонтальному, вертикальному або нахиленому положенні, як правило, з примусовим формуванням наплавленого шару.

У випадку застосування примусового формування використовують як стаціонарні, так і рухомі формувальні прилади — повзуни і кристалізатори. Повзуни мають просту геометричну форму, найчастіше у вигляді прямокутних пластин, що охолоджуються водою. До кристалізаторів належать формувальні прилади розвиненої форми, як правило, замкнутого перерізу. Кристалізатори можуть бути електрично нейтральними або струмопідводними.

Електроди можуть бути нерухомими, і їх розплавлення буде здійснюватися внаслідок постійного підйому шлакової і металевої ванн. Якщо ж електроди рухомі, то їх в міру розплавлення безперервно подають у шлакову ванну. Можлива також комбінація цих засобів.

До електродних матеріалів, що можуть розплавлятися або не розплавлятися, підводять напругу від джерела живлення. Перші подаються в шлакову ванну, де вони плавляться, другі служать для підтримання електрошлакового процесу.

Електроди, що плавляться, виготовляються у вигляді дротів і стрічок суцільного перерізу, або порошкових, пластин, дротиків, труб та ін. Електроди, що не плавляться, як правило, виготовляються з міді, графіту, вольфраму або використовують з них різноманітні комбіновані конструкції.

До присадних матеріалів напругу не підводять, і вони служать лише для формування наплавленого шару. Присадні матеріали мають, як правило, таку саму форму, що й електродні. Крім того, при ЕШН застосовуються зернисті і рідинні присадні матеріали. У деяких випадках використовують комбінації різноманітних типів присадних матеріалів.

Цей спосіб застосовується в металургійному виробництві для наплавлення прокатних валків, у виробництві заготовок для прокатки біметалу, в гірничорудному виробництві для відновлення зубів ковшів екскаваторів, зубів великогабаритних шестерень, у машинобудуванні для наплавлення штампів. Антикорозійне наплавлення стрічками застосовується в ядерному, енергетичному і нафтохімічному машинобудуванні.

Основні переваги: стійкість процесу в широких межах густини струму (від 0,2 до 300 А/мм2); висока продуктивність; можли-

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 368 369 370 371 372 373 374... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта