Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 360 361 362 363 364 365 366... 545 546 547
 

здатну до утворення мартенситу деформації під впливом абразивів чи ударів при зношуванні.

Молібден. Легування молібденом поширено при виготовленні різального інструмента і деталей, що експлуатуються при високих температурах. У сталях, що містять у собі до 0,5 % молібдену, утворюється складний карбід типу Ре3Мо3С, а при обмеженому вмісті вуглецю — Ре2Мо2С; частина атомів молібдену в карбідах може заміщатися хромом і ванадієм. Карбід молібдену типу Мо2С з Нуі = = 14,2—15,0 ГПа дуже стійкий до абразивного зношування.

Нікель. Нікель підвищує одночасно міцнісні та пластичні властивості, а також опірність ударним навантаженням при зношуванні.

У високовуглецевих, високолегованих наплавних матеріалах введення 1—4 % нікелю забезпечує одержання в сплаві 10—20 % аустеніту, що сприяє підвищенню зносостійкості завдяки створенню умов для кращого закріплення великих карбідних виділень. У сплавах із вмістом вуглецю до 1,5 % введення 3—5 % нікелю приводить до утворення 30—40 % аустеніту, внаслідок чого різко підвищується ударостійкість при практично незмінній зносостійкості. При вмісті в чавуні до 3 % і\і забезпечується три- і чотирикратна зносостійкість порівняно зі сталлю Ст. 5. Збільшення вмісту нікелю до 5—6 % і відповідно кількості аустеніту до 40—45 % приводить до підвищення опірності (сплаву з 2 % С і 14—23 % Сг) ударним навантаженням при порівняно високому рівні зносостійкості.

Титан. Титан підвищує міцнісні властивості сплавів, знижує зношування внаслідок утворення карбідів. Характеристики сил зв'язку в карбіді титану набагато кращі, ніж у всіх речовинах, крім алмазу.

Найбільш тверді карбіди в зносостійких сплавах утворюються при такому відношенні атомної кількості титану до вуглецю: С/Ті = 0,24-0,45 %.

У безвуглецевих сплавах, шо мають аустенітну структуру, стійкість до зношування твердого розчину зростає приблизно в 1,5 ра-за при збільшенні вмісту титану до 0,9 %.

Хром. Хром підвищує міцнісні властивості і твердість матриці сплавів, збільшує стійкість карбідів типу Ре3С (в яких він може розчинятися понад 23 %) до коагуляції і затримує процес зниження механічних властивостей при нагріванні.

З метою забезпечення в наплавленому металі сприятливої для підвищення зносостійкості карбідної фази кількість хрому має вибиратися відповідно до атомної частки вуглецю за умови Сг/С 2 % чи масової частки за умови Сг/С 9 %.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 360 361 362 363 364 365 366... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта