Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 31 32 33 34 35 36 37... 545 546 547
 

рутування, залізнення, кобальтування, індування (процеси перераховані в порядку поширення їх застосування).

Хімічне осадження дає можливість одержати покриття з металу чи сплаву внаслідок хімічного відновлення і застосовується для нанесення покриттів на поверхні, на які важко наносити електролітичні покриття (деталі складної форми, глибокі отвори малого діаметра та ін.).

Конверсійне осадження дозволяє хімічною чи електрохімічною обробкою одержати на поверхні металу чи сплаву покриття із сполук металу основи: хроматів, фосфатів, оксидів та ін.

Фізичні методи. Фізичні методи використовують для осадження на поверхні металів чи неметалів покриттів, зв'язаних з основою адгезійно (у меншій мірі — дифузійно), чи для обробки поверхневого шару за допомогою різних фізичних ефектів, що протікають при зниженому тиску, у більшості випадків за участю іонів (осадження з пари, напилення, розпилення, імплантація іонів металевих і неметалевих речовин).

Осадження з газової фази (методи PVD — Physical Vapour Deposition) речовин чи їх іонів здійснюється (при використанні резистивного, дугового, електронного, лазерного нагрівання) перетворенням тугоплавкого матеріалу в пару і осадженням пари на поверхні холодної чи мало підігрітої основи. У випадку подавання газу та використання електричних явищ можливе осадження сполук металу з газом (наприклад, нітридів, карбідів, боридів, силіцидів, оксидів).

Імплантація іонів металів і неметалів здійснюється іонізацією пари металів чи газів, прискоренням позитивних іонів за допомогою електричних полів до швидкостей, при яких досить кінетичної енергії іона для того, щоб проникнути в метал чи неметал на глибину кількох атомних шарів. Імплантація іонів може відбуватися також при інших фізичних процесах, наприклад, при магнетронному розпиленні. Імплантовані іони змінюють структуру і хімічний склад поверхневого шару матеріалу, що піддається імплантації. Імплантацію іонів іноді називають іонним легуванням.

2.3. Контрольні запитання

1. Поясніть суть поняття "інженерія поверхні".

2.Які основні напрямки інженерії поверхні, їх суть?

3.За якими ознаками класифіковано методи інженерії поверхні?

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 31 32 33 34 35 36 37... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта