Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 304 305 306 307 308 309 310... 545 546 547
 

Енергія розпилених атомів на багато разів виша від енергії атомів, які випаровуються. Середня енергія розпилених атомів залежить від енергії бомбардувальних іонів Е, властивостей розпилюваного матеріалу, кута вильоту і може досягати значення 200 еВ і більше.

Основною перевагою методу нанесення покриття іонним катодним розпиленням є можливість отримання високоякісного покриття з металів, сплавів (в тому числі багатокомпонентного складу), хімічних сполук (при введенні в газорозрядну плазму реакційних газів); високої адгезії покриття до основи; збереження стехіометричного складу та рівномірності плівки по товщині на великій площі основи і високої чистоти поверхні покриття, яка в більшості випадків не вимагає додаткової механічної обробки.

До недоліків методу належить:

•низький ККД процесу (приблизно 1 %), тому що більша частина енергії витрачається на нагрівання матеріалу, що розпилюється;

•недостатній ступінь іонізації потоку розпилених частинок, особливо при діодній та тріодній схемах розпилення.

Великі можливості приховані в удосконаленні магнетронної схеми розпилення. Перспективними є способи розпилення пучком прискорених іонів, які отримують в окремих камерах; іон-но-кластерний метод, де конденсується іонізований потік багатоатомних частинок (кластерів), та ін.

Покриття, отримані іонним (катодним) розпиленням, використовуються для нанесення тонкого захисного покриття на пре-цизіонних деталях машин та приладів, таких, як опори з газовим змащенням, на підшипниках ковзання та кочення для приладів, підвищення стійкості різального інструменту.

4.6. Обладнання для вакуумно-конденсаційного нанесення покриття

Класифікація обладнання та комплектація установок. Основу вакуумно-конденсаційного нанесення покриття (ВКНП) методами фізичного осадження (Physical Vapour Deposition Processes — PVD) становить термовакуумне випаровування або розпилення. Тому за типом розпилювальних пристроїв установки для ВКНП можна класифікувати таким чином:

•установки термічного випаровування;

•установки термічної сублімації в безперервному або імпульсному розряді з іонним бомбардуванням катода (КІБ);

•установки іонного розпилення металів або сполук.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 304 305 306 307 308 309 310... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта