Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 292 293 294 295 296 297 298... 545 546 547
 

теплоти відбувається в кінці шляху гальмування. Тому джерело теплоти знаходиться в самому матеріалі, що нагрівається. Цим пояснюється висока ефективність електронно-променевого нагрівання, особливо при максимальному фокусуванні променя.

При електронно-промсневому нагріванні утворюються умови для отримання однорідних за товщиною покриттів із різною пружністю пари. Для отримання однорідних за складом покриттів з початку процесу виріб закривається екраном, і після закінчення часу перехідного періоду екран відкривається, і відбувається напилення.

Найбільш важливим параметром процесу електронно-проме-невого напилення є потужність променя. Регулюється вона переважно прискорювальною напругою, яка впливає на кінетичну енергію електрона. Залежно від типу гармати прискорювальна напруга може бути в межах 5—60 кВ. До параметрів процесу належить тиск у камері та струм пучка променя. Для різних гармат він знаходиться в межах -50—500 мА.

Процес електронно-променевого випаровування здійснюється у вакуумі при тиску, не нижчому, ніж 10"1 Па. Широке поширення набули електронпо-променеві установки з гарматами потужністю 100—200 кВт.

Енергія атомів у потопі, як і в інших способах напилення покриття випаровуванням, мала і становить 0,2—0,3 еВ, ступінь іонізації частинок — 0,05—0,1 %. Але для цього способу напилення характерна висока густина парового потоку.

До основних переваг напилення покриттів електронно-променевим випаровуванням належать:

•висока продуктивність, наприклад, для установок з трьома-чотирма випарниками вона становить до 10—15 кг/год пари, а швидкість конденсації — 50. 100 мкм/хв;

•можливість напилення покриття зі сплавів та деяких сполук;

•підвищені механічні властивості покриття.

До недоліків належать: підвищена складність установок у виготовленні та експлуатації, а також наявність жорсткого опромінення при високих прискорювальних напругах.

Іонно-плазмове вакуумне-конденсаційне напилення покриття термічною сублімацією матеріалу. При цьому способі нанесення покриття здійснюється розпилення матеріалу локальною дією на його поверхню енергетичних імпульсів. Внаслідок цього на мік-роділянках створюються умови для швидкісного випаровування твердого матеріалу.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 292 293 294 295 296 297 298... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта