Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 23 24 25 26 27 28 29... 545 546 547
 

Посилення зношування при терті відбувається у випадку наявності агресивних середовищ.

Фретінг-корозія — особливий вид зношування в місцях сполучених деталей, що перебувають під навантаженням, яке виникає при дуже малих повторних відносних переміщеннях, наприклад, при поздовжніх вібраціях.

Кавітаційне зношування відбувається в потоці рідини, що рухається зі змінною швидкістю в закритому каналі по ділянках істотно зниженого тиску, наприклад, при обтіканні перешкод, де виникають місцеві розриви цілісності з утворенням каверн. Потрапляючи з потоком в область більш високого тиску, каверни схоплюються, і, якщо це відбувається на поверхні деталі, рідина з великою швидкістю вдаряється об стінку. Багаторазові повторні удари рідини об ту саму ділянку металу (каверни виникають і захлопуються періодично, іноді з досить великою частотою) через якийсь час приводять до його місцевого руйнування й утворення поглиблень.

На практиці рідко трапляються випадки зношування за яким-небудь одним із згаданих видів. Зношування відбувається за складних реальних умов і за кожною з відомих класифікацій може бути віднесене до кількох з наведених видів, наприклад, фретінгу, гідроабразивного зношування та ін.

1.8. Підготовка поверхонь

Попередня підготовка поверхні має важливе значення при будь-якому методі нанесення покриття — газотермічному чи вакуумному. Метою підготовки є підвищення активності атомів поверхні і полегшення їх з'єднання з атомами покриття.

Виходячи з розглянутих уявлень про будову поверхні твердих тіл, можна виділити такі методи активації основи:

•хімічна активація, завдяки якій відбувається звільнення поверхні від адсорбованих речовин;

•фізична активація, при якій шляхом механічного впливу змінюється структура приповерхневого шару і різко збільшується кількість дефектів поверхні, що напилюється;

•термічна активація, яка виконується шляхом попереднього, або супутнього нанесенню, покриття, підігрівання поверхні твердого тіла, і яка забезпечує енергетичні умови, необхідні для подолання активаційного бар'єра.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 23 24 25 26 27 28 29... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта