Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 252 253 254 255 256 257 258... 545 546 547
 

Таким чином, нагрівання при випаровуванні різко збільшує тиск насиченої пари. Наприклад, підвищення температури на 10—15 % при випаровуванні Сг і АІ приводить до зростання тиску насиченої пари на порядок.

Пружність пари практично не залежить від тиску довколишнього газу. Тому термодинамічний вплив вакууму на процес випаровування незначний, і його можна не брати до уваги.

Вакуум суттєво впливає на кінетику процесу. Підвищення тиску залишкових газів у вакуумній камері вище, ніж 1,33 ■ 10"1 Па і підвищення температури поверхні матеріалу більше за значення, яке відповідає пружності пари 133 Па, різко підвищує імовірність зіткнення атомів між собою і з молекулами залишкових газів. Внаслідок цього відбувається зниження швидкостей випаровування порівняно з розрахунковими значеннями з рівняння Ленгмюра.

При випаровуванні сплавів тиск пари кожного компонента відрізняється від тиску над чистим металом і називається парціальним тиском даного компонента.

Для оцінки парціального тиску над рідким сплавом можна застосовувати закон Рауля. Наприклад, для бінарного сплаву компонентів А і В можна записати

Ра = хаРоа Рв = ХцРов(4-4)

де р,, рв— парціальні тиски пари компонентів рідкого сплаву; Рои Ров— тиски пари чистих компонентів при температурі рідкого сплаву; хА, хв — молярні частки компонентів у сплаві хА + + хв= 1.

Якщорм~/ов, то

Рв хв

і проходить узгоджене випаровування, тобто склад сплаву і склад пари у процесі випаровування практично незмінний.

Для більшості реальних сплавів спостерігається відхилення від іакону Рауля. Для оцінки їх поведінки вводять емпіричну величину, яку називають активністю:

де р — тиск пари даного компонента над сплавом; р0 — його тиск над чистою речовиною.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 252 253 254 255 256 257 258... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта