Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 243 244 245 246 247 248 249... 545 546 547
 

Вакуумний відпал при 1050 °С впродовж 4—6 год сприяє спіканню алюмінідних покриттів і зменшенню пористості на межі поділу і збільшенню міцності зчеплення від 58 до 102 МПа. Гаряча ізостатична обробка при тиску 1,0—1,2 ГПа і температурі 1100 °С протягом 7 хв повного циклу обробки дає можливість одержати практично безпористу структуру покриття при високій міцності зв'язку з підкладкою.

Термообробка дає можливість знизити залишкові напруження і сформувати в поверхневих шарах сприятливі напруження стиску при зростанні міцності зчеплення й характеристик пружності покриттів.

З метою зменшення пористості покриттів їх просочують або пропаюють. Для просочення покриттів, призначених для роботи при низьких температурах, застосовують віск або фенольні смоли, для роботи при помірних температурах (100—290 °С) — епоксидні або фенольні смоли. Покриття, шо просочені силіконовими смолами, витримують корозійні випробування в парі солоної води при температурі 480 °С.

Процес просочення досить тривалий. Час просочення залежить від температури, в'язкості просочувального компонента і крайового кута змочування. Константа швидкості просочення більшою мірою залежить від крайового кута змочування, ніж від в'язкості.

З відомих хімічних способів ущільнення в комбінації з термічною обробкою заслуговує на увагу просочення покриття з А1203 розчином А1(ЇМ03)з та подальшим відпалом при температурі 825 °С. Для зменшення пористості від 5—15 до 2—3 % обробку повторюють до 25 разів. Для ущільнення покриттів застосовують рідке скло, рідкий парафін, парафінові мастила та інші речовини.

Для підвищення жаростійкості і корозійної стійкості покриттів досить ефективним є просочення кремнійорганічними цементами (роботоздатність до 600—700 °С).

Різке підвищення механічних характеристик покриттів можна отримати внаслідок заповнення несуцільностей металом або сплавом (інфільтрації). При цьому значно збільшується загальна площа поверхні частинок, зайнята зв'язниками; відкрита пористість скорочується практично до нуля. Метали і сплави (припої), що використовуються для інфільтрації покриттів, повинні мати достатню міцність і пластичність, добре змочувати матеріал покриття і не взаємодіяти з ним активно.

Для підвищення зносостійкості вузлів тертя газотермічні покриття просочують мастилом. У ванну з мастилом, нагрітим до

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 243 244 245 246 247 248 249... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта