Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 235 236 237 238 239 240 241... 545 546 547
 

Контроль якості напиленого шару й усунення дефектів. Вироби з напиленим покриттям піддають контролю за зовнішнім виглядом, товщиною, геометричним розміром.

Визначення міцності зчеплення, пористості, твердості, корозійної стійкості, зносо-, термо- і жаростійкості та інших властивостей залежно від призначення покриття здійснюється на 3— 10 зразках-свідках.

Контроль за зовнішнім виглядом проводиться з метою виявлення зовнішніх дефектів-сколів, здуттів, відшарувань, тріщин, раковин. Для огляду застосовуються лупи 10-кратного збільшення ЛИ-3, ЛИ-4 (коефіцієнт природної освітленості на поверхні виробу не менший, ніж 1,5). При використанні ламп розжарювання освітленість на рівні робочого місця має бути не меншою, ніж 150 лк, люмінесцентних ламп — не менше, ніж 300 лк.

Геометричні розміри деталі з покриттям заміряються за допомогою лінійки або штангенциркуля і мають відповідати вимогам креслення.

Товщину покриття на деталях вимірюють штангенциркулем, мікрометром, гравіметричним і металографічним методами, а також товщиномірами різного типу.

Розрахункова середня товщина покриття на виробі може визначатися гравіметричним методом або обчисленням за формулою

де Му — маса деталі до напилення; М2 — маса деталі після напилення; р„ — густина матеріалу покриття; S„ — площа напиленого покриття.

Металографічний метод оснований на вимірюванні товщини одно- і багатошарових покриттів на перерізі шліфа при такому збільшенні: 500—1000-кратному для покриттів товщиною до 20 мкм; 200-кратному для покриттів понад 20 мкм. Роблять не менше трьох вимірювань по всій довжині шліфа.

Магнітні й вихроструминні товщиноміри застосовуються для контролю товщини немагнітних і неелектропровідних покриттів.

Вимірювання товщини покриттів потрібно проводити на доступних ділянках, які не мають накатки, дефектів поверхні і віддалені не менше, ніж на 5 мм від крайок, отворів, місць контакту деталі з пристосуванням.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 235 236 237 238 239 240 241... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта