Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 197 198 199 200 201 202 203... 545 546 547
 

поліпшення характеристик покриттів внаслідок поєднання властивостей матриці і наповнювачів. Покриття такого типу можна отримати при плазмовому напиленні механічних сумішей порошків або композиційних порошків. Попередню розрахункову оцінку властивостей покриттів із багатокомпонентною структурою можна провести на основі існуючих модельних даних про фізичні характеристики багатокомпонентних матеріалів.

При експлуатації покриття в умовах механічних ударних навантажень і теплозмін використовують багатошарові і градієнтні структури (рис. 3.27, г, д), причому градієнтна структура може бути як шаруватою (утвореною кількома шарами » різним співвідношенням компонентів), так і безперервною (співвідношення компонентів за товщиною покриття змінюється плавно внаслідок їх роздільного дозування в процесі напилення).

Функціональні градієнтні покриття, у тому числі одержані методами газотєрмічного напилення, — це один із напрямів, що активно розвивається, в інженерії поверхні. їх застосування дає можливість керувати рівнем і розподілом внутрішніх напружень у покритті. Оптимізація складу, структури й дизайну багатошарових теплозахисних покриттів для різних вузлів газових турбін із врахуванням геометрії компонента, умов його роботи, пружних і пластичних напружень і деформацій дала змогу багаторазово підвищити строк їх служби.

Після визначення структури покриття, вибору складу й товщини напилюваного шару, тобто після стадії проектування покриття, на базі наведених вище положень можна оцінити необхідний режим роботи плазмотрона і взаємне переміщення деталі і плазмотрона.

Вибір матеріалів для нанесення покриття проводиться, виходячи із зіставлення конкретних умов експлуатації деталі і банку властивостей газотермічних покриттів. У такому банку найбільш поширені газотермічні покриття, які пройшли випробування на практиці, поділяються на групи і підгрупи залежно від умов застосування. Приклад такого банку, розробленого на підставі досвіду роботи фірми "Меісо" (США), наведено в § 3.7.

Одним із важливих елементів розробки технології газотєрмічного напилення є визначення товщини покриття. Завдання полягає у виборі мінімально необхідної товщини, що забезпечує виконання потрібної службової функції покриття — захисту поверхні від зношування, корозії або іншого зовнішнього впливу протягом певного часу. Надлишкова товшина покриття пов'язана, з одного боку, зі збільшенням тривалості операції напилен-

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 197 198 199 200 201 202 203... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта