Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 194 195 196 197 198 199 200... 545 546 547
 

кін. };і допомогою шнура забезпечуються однорідність складових і ї\ пошіе плавлення.

Для одержання твердих покритгів із низьким коефіцієнтом гертм, шо складаються з твердої матриці і твердого змащення, можна виготовити гнучкі шнури, які містять у собі метали (нікель) чи оксиди (Ті02-АІ20і-Сг20,) із графітом або дисульфідом молібдену. За допомогою шнура можна також створити композицію спеціальних сплавів чи сполуки таких елементів, як бор, кремній, титан, молібден, що дають змогу одержати тверді покриття, дисперговані фазами бориду, силіциду та інших речовин.

Суспензія і рідкі прекурсори. У зв'язку з розвитком робіт з га-ютермічного напилення з формуванням покриттів із субмікронних, ультрадисперсних і нанорозмірних напилюваних частинок з'явився новий клас матеріалів для напилення — суспензії і рідкі прекурсори, де транспортувальне середовище для подачі напилюваного матеріалу у високотемпературний газовий струмінь являє собою рідину (замість газу).

Подача порошків із розміром частинок меншим, ніж 5 мкм з використанням газу для їх транспортування створює низку серйозних проблем, пов'язаних з агломерацією частинок, які унеможливлюють забезпечення стабільності і регулювання витрат порошку в умовах ГТНП.

Використання суспензій — низькодисперсних систем твердих частинок у рідині — дає можливість вирішувати цю проблему. Другий шлях розв'язання цієї проблеми полягає у використанні рідких прекурсорів. Прекурсори являють собою хімічні речовини, внаслідок взаємодії яких з високотемпературним газовим струменем утворюються дисперсні продукти реакції, яка є матеріалом для формування напилюваного покриття.

При використанні в умовах ГТНП суспензій вони складаються з трьох компонентів — розчину, диспергатора (речовина, яка забезпечує стабільність суспензії) і коагулята (дисперсна фаза, яка являє собою порошок напилюваного матеріалу). Найефективнішим розчинником в умовах ГТНП є етанол, а найбільш поширеними диспергаторами є пірофосфати калію і натрію, а також деякі органічні сполуки (естери).

Масова частка високодисперсного матеріалу (коагулята), що напилюється в суспензіях, які використовуються при ГТНП, становить 1—40 %, диспергатора — 0,2—7 %. Використання суспензій дозволяє застосовувати для ГТН порошки з розміром частинок від 5 нм до 10 мк. Такими матеріалами є порошки діоксиду цирконію з оксидом ітрію розміром 25, 62 або 100 нм,

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 194 195 196 197 198 199 200... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта