Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 164 165 166 167 168 169 170... 545 546 547
 

лодні частинки. їх нагрівання та прискорення високотемпературним газовим струменем відбувається одночасно і залежать від положення траєкторії частинки, що визначається її розміром. У зв'язку з цим струмінь напилювального матеріалу складається в багатьох випадках з частинок порошку з різним ступенем нагрівання (розплавлених, напівоплавлених, у твердому стані). Це відбивається на характері формування покриття, однорідності його структури і властивостей.

Порошкові дроти в цій частині займають проміжне положення між наведеними вище матеріалами. Якщо оболонка порошкового дроту під впливом газового полум'я чи електричної дуги переходить у розплавлений стан, то матеріал наповнювача може не встигнути досягти в цей момент стадії плавлення і надалі поводиться як порошковий компонент цієї композиції.

Останнім часом почалися розробки нового класу матеріалів для ГТНП, що містять у собі компоненти, при нагріванні яких у процесі напилювання відбувається їх взаємодія з виділенням великої кількості тепла й утворенням (синтезом) нових з'єднань (наприклад, алюмінідів, силіцидів, карбідів, боридів і т.п.).

Таким чином, дані матеріали мають власне внутрішнє джерело тепла, що забезпечує додаткове нагрівання матеріалу, який напилюється в процесі ГТНП. Можливе підвищення за допомогою цього температури деяких композицій за відсутності теплових утрат (адіабатичне підвищення температури) показане на рис. 3.55.

Даний ефект екзотермічної взаємодії використовується при ГТНП у деяких композиційних порошках, порошкових дротах і гнучких шнурах.

Із врахуванням зазначених особливостей відносно комплексу характеристик матеріалів для ГТНП слід зазначити такі їх переваги і недоліки.

Порошки. Позитивні властивості:

•найбільша різноманітність за складом матеріалів, що напилюються (метали, сплави, оксиди, карбіди, бориди, силіциди, нітриди, полімери, композиційні порошки);

•найбільш універсальні з огляду на застосовність для різних методів ГТНП;

•можливість широкої зміни розміру частинок (5—150 мкм). Недоліки:

•труднощі точного дозування і забезпечення стабільності подачі та зумовлені цим складність і дорожнеча порошкових дозаторів;

•неоднорідність нагрівання частинок із різним розміром.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 164 165 166 167 168 169 170... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта