Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 129 130 131 132 133 134 135... 545 546 547
 

ються ювенільні ділянки, формується розвинений мікрорельєф поверхні основи.

На другому етапі при швидкості, вищій за критичну, формуються зони контакту покриття з основою, які відповідають за міцність зчеплення. При співударі металевих частинок з поверхнею основи відбувається їх пластична деформація і утворення в контактній плямі металевих зв'язків без плавлення або мікро-зварювання на окремих ділянках плавлення.

На третьому етапі відбувається формування таких шарів покриття. При цьому частинки, що напилюються, контактують не з основою, а з раніше напиленими частинками.

Послідовні удари частинок по частинках, що закріпилися на поверхні, додатково деформують їх, ущільнюють при цьому покриття, зменшують пористість і підвищують міцність скріплювання з поверхнею.

Швидкість взаємодії частинки з основою визначається не тільки швидкістю, яку вона здобуває, прискорюючись у надзвуковому соплі, а й тим, на скільки вона гальмується в стиснутому шарі перед поверхнею основи, величина якого залежить від найменшого розміру перерізу струменя. Для одержання досить високої швидкості частинок на підкладці необхідно не тільки вибрати геометрію сопла, а й знизити несприятливу гальмівну дію стиснутого шару газу безпосередньо перед основою.

Практика використання газодинамічного способу нанесення покриття показала, що, використовуючи надзвуковий струмінь газу, який має температуру 100—600 °С, можна отримати покриття з більшості металів.

Процес взаємодії твердої частинки з основою при газодинамічному напиленні істотно залежить від розміру частинки. В умовах взаємодії твердої частинки з основою для ХГН характерно, що значення пружної енергії і максимальної енергії адгезії мають однаковий порядок величин. Отже, пружна енергія стиснення може відігравати істотну роль у процесі напилення твердими частинками. Тому для реалізації методу газодинамічного напилення доцільно використовувати порошки з грануляцією сі, 60 мкм.

Перевагами газодинамічного ("холодного") напилення є:

•висока щільність покриття;

•низький вміст оксидів;

•низькі залишкові напруження;

•мінімальне нагрівання основи;

•мінімальний ріст зерна (можливість збереження нанокриС' талічної структури);

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 129 130 131 132 133 134 135... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта