Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 110 111 112 113 114 115 116... 545 546 547
 

Використання додаткових пристосувань із прискорювальни-ми соплами, осі яких розміщені під кутом до струменя продуктів горіння, дає можливість збільшити швидкість до 120—130 м/с. Для додаткового нагрівання і прискорення частинок порошку в струмені відповідно до осі пальника розташовують кільцеподібну вставку із соплами для подавання горючого газу.

Таким чином, нагріті та прискорені в низькошвидкісному газополуменевому струмені частинки матеріалу, що напилюються, за допомогою різних пристосувань набувають підвищену швидкість перед поверхнею, на яку напилюється матеріал, порівняно із звичайним напиленням газополуменевим пальником.

Новим у розвитку газополуменевого напилення є створення установок для високошвидкісного напилення.

Спосіб отримання газополуменевого покриття з використанням струменя надзвукової швидкості в світовій практиці отримав назву "High Velocity Oxygen Fuel" (HVOF) або "Високошвидкіс-не киснево-паливне напилення".

Для напилення використовують надзвуковий газовий струмінь, який генерується спеціальним пальником з камерою прискорення ракетного типу при спаленні ацетилену, пропану, водню, пропілену або метил-ацетиленпропану при тиску 0,6— 0,8 МПа у суміші з киснем під тиском до 1,2 МПа.

Швидкість струменя продуктів згоряння при використанні способу HVOF сягає від 1350 до 2880 м/с, швидкість частинок матеріалу, що напилюється — від 300 до 1000 м/с, а температура горіння — 3100 °С.

Для надзвукового напилення, в якому замість кисню як окисник використовується стиснуте повітря, застосовується спосіб за аналогією до HVOF, що має назву "Високошвидкісне повітряно-паливне напилення" або HVAF (High Velocity Air Fuel).

При звичайних швидкостях струменя продуктів горіння до основних характеристик газополуменевого нанесення покриттів можна віднести:

•можливість отримання покриттів товщиною до 10 мм з матеріалів, які плавляться при температурі до 2800 °С без розкладання; доцільна товщина — від 0,5 до 5,0 мм;

•високу продуктивність процесу (до 10 кг/год);

•відносно малу теплову дію на основу (в межах 150—350 °С), що дозволяє наносити покриття на поверхні великого асортименту матеріалів, включаючи пластмасу, деревину тощо;

•можливість регулювання складу горючої суміші, яка подається в пальник. Це дає змогу керувати хімічним складом про-

113

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 110 111 112 113 114 115 116... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта