Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 107 108 109 110 111 112 113... 545 546 547
 

криттів. Із тривіальних оксидних систем (або сульфідних), які використовуються в антифрикційних вузлах, слід відзначити оксиди (сульфіди) заліза, молібдену та інших металів, тобто такі, що мають низьку термодинамічну міцність і легко розкладаються при адгезійній взаємодії в парах тертя. Наприклад, при роботі в умовах граничного тертя з примусовим подаванням мастила молібден, який має хімічну спорідненість із сіркою (вона виділяється з мастила), з'єднується з нею і утворює дисульфід молібдену, який є твердим мастилом і значно підвищує працездатність покриття.

Стосовно покриттів із композиційних матеріалів, слід відзначити такі фактори, які забезпечують підвищення стійкості до зношування пар тертя в режимах сухого і граничного тертя: отримання покриттів з оптимальною гетерогенністю, максимальною міцністю покриття, мінімальною дисперсністю продуктів тертя при забезпеченні здатності утримувати мастило за допомогою пор.

Разом із використанням аморфних антифрикційних структур в композиційному покритті можливе введення твердих мастил, легкоплавких антифрикційних компонентів, які в сукупності з основною структурою забезпечують раціональне сполучення характеристик міцності і антифрикційних характеристик покриттів.

Тертя і зношування композиційних покриттів визначаються комплексом властивостей основної матриці і включень (антифрикційних, стійких до зношування). Ці властивості характеризуються не тільки складом, а й умовами взаємодії компонентів при напиленні, змочуваністю, взаємодією з навколишнім середовищем та іншими факторами. На стійкість до зношування покриттів із плакованих і конгломерованих порошків також впливають, міцність фаз покриття і дисперсність вкраплень, теплопровідність і пружнонапружений стан (І і II роду).

Для підвищення стійкості до зношування переважно використовуються порошки плакованих карбідів вольфраму, хрому, титану, оксидів алюмінію, хрому, титану в композиції з металевими компонентами.

У парах тертя, які призначені для високотемпературних пристроїв, використовують графіт і тверді мастила. Газотермічне напилення дає можливість отримувати покриття з графіту, охопленого м'якою металевою матрицею, наприклад, з нікелю. Такі покриття одержують при напиленні композиційних порошків із частинками графіту, які плаковані нікелем.

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 107 108 109 110 111 112 113... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта